Pužiņa darbi turpināsies

17Gads aizskrējis nemanot un arī SFL finansētais projekts „Pužiņš atklāj jaunus darbus” ir galā. Šis laiks ir bijis notikumiem bagāts, katrs mēnesis projekta dalībnieku dzīvē ir nesis jaunus iespaidus. Interesenti ir apguvuši prasmes gan darboties ar elektrību, gan remontēt telpas, gan gatavot mēbeles un ēvelsolus, gan izveidot mērogotos modeļus. Vēl tikai pirms pāris nedēļām nodarbību apmeklētājiem bija pēdējā nodarbība „Mūsu rokās koks par skaistu lietu top!” pie pasniedzēja Aivo Kriņģeļa. Kas patika un ko darīja, lai stāsta paši apmeklētāji:

Edijs: Es ieguvu jaunu pieredze darbgaldu gatavošanā, tas bija ļoti interesants process – detaļu izgatavošana, to savienošana, līdz beidzot pats gatavais galds, kas aizņem daudz mazāk rūmes klases telpā. Tā kā tagad zēnu darbmācības kabinetā ir pieejami dažādi jauni instrumenti, tad ar katru no tiem darboties bija aizraujoši. Prieks, ka mums ir dota tāda iespēja!

Ārons: Visas ēvelsolu gatavošanas nodarbības bija pamācošas, daudz pieredzes ieguvu priekš sevis, detaļu stiprināšana, virsmas un kāju savienošana, caurumu gatavošana, kur ievietot nepieciešamos instrumentus.

Inguss: Man patika darboties ar jaunajām ierīcēm, tagad mums ir daudz vairāk iespēju iemācīties dažādus darbus, kas saistīts ar koka apstrādi. Nodarbībās paspēju gan gatavot galdus, gan pabeigt iesākto mācību stundās.

Deniss: Man patika gatavot lielos darba galdus. Ļoti patika gatavot katapultu, smalko detaļu gatavošana gan prasīja lielu darbu, bet bija ļoti interesanti.

Markuss: Man ļoti patīk urbt. Nodarbībās interesanti bija gatavot jaunos galdus. Arī mazā bānīša gatavošana bija ļoti interesanta, tur vajadzīga liela precizitāte.

Tomass: Visinteresantāk bija virpot, tagad ir vēl divas jaunas virpas, tad ir iespēja darboties uzreiz vairākiem bērniem kopā, līdz ar to viens otru vairs netraucē. Vērtīgas bija jauno galdu gatavošanas nodarbības.

Niks: Ļoti patika nepieciešamo detaļu zāģēšana, garināšana, no kurām pēc tam tika gatavoti darbgaldi. Detaļas vajadzēja gan salīmēt kopā, gan izzāģēt tādus kā zobus, kuri saķērās savā starpā. Kad mans brālis nāca Puzes pamatskolā, tad viņš iesāka gatavot kuģi, diemžēl viņam pietrūka laiks to pabeigt, tagad pa vēlajām pēcpusdienām man sanāca laiks šo kuģi pabeigt, kas arī bija ļoti interesanta darbošanās.

Niklāvs: Man patika visas nodarbības! Es varēju pagatavot savu koka mājiņu. Interesanti bija darboties gatavojot ēvelsolus.

Henrijs: Man arī patika viss! Visinteresantāk bija virpot un gatavot mazo koka namiņu.

Lielu paldies visu nodarbību apmeklētāju vārdā gribas teikt pasniedzējam Aivo Kriņģelim! Lai neizzūd degsme pasniedzēja iesāktajos darbos!

Vairāk ieskata projekta gaitā ir iespējams aplūkto Ventpils novada un Puzes pamatskolas mājaslapās – http://www.ventspilsnovads.lv/ vai http://www.puzepsk.lv/. Tur būs arī iespēja aplūkot amatu mācības kabineta pārvērtības. Projekts ir noslēdzies, bet iespēja darboties tālāk paliek, nāciet un izmantojiet to!

Uz tikšanos! Projekta direktore Anda Lejniece

5 12

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: