Rudens aktualitātes Tirzā

2012_SM2S-20 tirza-top darinajumi tirdzinam 26.10.13.Šoreiz  notikumu klāsts Tirzā jo bagātīgs, tāpēc lakoniski un visu pēc kārtas:

Mājturības kabinetā ir jauns lentzāģis, iegādāts par projekta un pašvaldības līdzekļiem. Tagad to varēs izmantot ne vien stundās un pulciņa nodarbībās, bet arī skolēnu mācību uzņēmumu ražotnes un pagasta iedzīvotāji, kam interesē kokapstrāde. Šo sestdien Armands virpoja aproces Zaļajām tirdziņam Gulbenē.

Es gandrīz iemācījos spēlēt Bm akordu un dejot hip – hop dejas! Oktobra populārākā darbnīca bija hip-hop , dejas soļus un kustības apguva vairāk nekā 35 bērni un jaunieši. Dejas, ģitāru spēle, florbols un aerobika – katrs varēs atrast nodarbi pēc savām interesēm arī novembrī. Projekts turpināsies vēl tikai mēnesi, nepalaid garām savu iespēju!

Skolēnu mācību uzņēmums “Manon” prezentēja savu produkciju karjeras nedēļas noslēguma pasākumā Gulbenē. Ražotne darbosies ceturtdienās un piektdienās, gatavojoties rudens tirdziņam. Vadītāja Maira gatavo nodarbības par eiro un āķīgus uzdevumus par ķiplokiem (un ne tikai).

Biznesa laboratorija svinēja svētkus – tika atklāta veikborda atrakcija “Kalnārēs”, Elitas Biržes biznesa plāna iecerētais ir īstenots. Lai veicas !

Sporta zālē apvienotā jauniešu un pieaugušo komanda tikās ar Cesvaines komandu florbola spēlē. Notiek volejbola un novusa sacensības. Skolas sporta ministrija kopā ar skolotāju un pagasta jauniešiem iesniedza mazo iniciatīvas projektu un ieguva finansējumu balvu iegādei sporta svētkiem.

Skoliņā sestdienās turpina tikties māmiņas ar maziem bērniem. Mazulīšu skoliņa arī gatavojas Ziemassvētku eglītei! Tas būs patiesi jauks pārsteigums visiem.

Projekta komanda un skolotāji uzņem ciemiņus no Preiļu, Aglonas un Viļakas novadiem, Brocēnu novada un Bejas pamatskolas, Gulbenes novada skolām un Vidzemes lauku kopienām. Prieks satikt citas projekta skolas un dalīties atziņās, gandarījums, ja varam būt noderīgi citiem, kas arī vēlas meklēt jaunas iespējas attīstībai!

Projekts tuvojas beigām, bet tā aktivitātes ir kļuvušas par ierosmi citām. Biedrība ”KāpNes” (izveidojās 2010.gadā Projekta 1.kārtas laikā) ieguva finansējumu ESF mūžizglītības GRUNTVIG programmā. Datormācības, angļu valodas un biznesa pamatu apguve pieaugušajiem skolā turpināsies! Projekta īstenošanas laiks 2013.-2015.gadi.

Pilsoniskās līdzdalības darbnīcas jaunieši veiksmīgi prezentēja savus projektus (jauniešu veidotas filmiņas par projektiem aplūkojamas pagasta mājas lapā www.tirzaspagasts.lv) . Tagad darbosies jaunos projektos. Anete nupat atgriezās no pirmās projekta grupas tikšanās Turcijā (GRUNTVIG projekts), Rasma jau nedēļu mācās programmā Jaunatne darbībā (Gulbenes novada domes , Norvēģija un Islandes projekts).

Nogurusi un laimīga – projekta direktore Svetlana Ziepniece

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: