Mārtiņdiena Druvienas pamatskolā

Martindiena_198.novembris Druvienas pamatskolā pagāja Mārtiņdienas zīmē. Šī mums bija  projektu diena un noslēgums latviskās dzīvesziņas nodarbību ciklam „Ceļā uz Mārtiņiem”. Triju nedēļu garumā gatavojāmies svētkiem, iepazīstot to tradīcijas, dziesmas un rotaļas, mācījāmies dančus, veidojām Mārtiņdienas vizuālo noformējumu skolas telpām. Bet kā nu Mārtiņdiena bez Mārtiņbērnu gājiena! Tāpēc piektdien visu klašu kolektīvi gatavoja maskas. Iedvesmu smēlāmies gan tradicionālo masku aprakstos, gan internetā. Rezultātā visi skolēni un skolotāji, tērpušies visdažādākajās maskās, pa grupām devās Mārtiņbērnos pie pagasta iedzīvotājiem. Pavisam paciemojāmies 18 mājās un abos Druvienas veikalos. Mārtiņbērni ikvienā mājā ienes svētību, tāpēc visur bijām gaidīti. Saimniekiem veltījām Mārtiņu dziesmas un dančus, vēlējām veselību un veiksmi. Gandarīti par gājienu, atgriezāmies skolā, lai vēlreiz izietu masku parādē un kopā ar ciemiņiem līksmi nodotos danču priekam un rotaļām. Šajā vakarā tika apbalvotas interesantākās maskas, visi cienājāmies ar pašu ceptajiem medus raušiem un ziedainajiem raušiem. Mūsu ciemiņi bija folkloras kopa no Jaunpiebalgas Daces Circenes vadībā. Ar vairākiem šīs grupas bērniem esam pazīstami kā ar  folkloras nometņu  dalībniekiem. Savukārt folkloras kopa „ Ore”  no Cēsīm bija galveno danču meistaru lomā. Dūdas un citi instrumenti pieskandēja skolas zāli, un neviens nespēja vienaldzīgi sēdēt malā.

Martindiena_1

Martindiena_17Martindiena_12Martindiena_22

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: