Malēnieši viesojas Cēsīs

DSC0604311.novembrī, Lāčplēša dienā, Malienas pamatskolas 6.- 9.klašu skolēni devās ekskursijā uz Cēsīm. Šī nebija pirmā ekskursija, kurā devāmies šoruden, bet pirmā, par kuras izdevumiem paši nemaksājām ne santīma, jo ekskursiju mums dāvināja mūsu skolas bijušais audzēknis, bijušais  Cēsu mērs ar 12 gadu stāžu – Gints Šķenders. Reti nākas sastapties ar šādu cilvēka dāsnumu, nesavtību, ieinteresētību savas pirmās skolas nākotnē, kādu to sajutām no Ginta Šķendera, tāpēc nolēmām par brīnišķīgo Lāčplēša dienas dāvanu pastāstīt arī citiem. Jāsaka, ka šī diena bija praktiskas labestības un vīrišķības skola arī visiem mūsu bērniem, ekskursijas dalībniekiem.

Gints Šķenders visu dienu pavadīja kopā ar mums, tādējādi parādot, ka mēs, bērni, esam viņam tikpat svarīgi, cik nozīmīgi un svarīgi  būtu kādi viesi no svešām zemēm vai sadarbības partneri. Apmeklējām Cēsu parku, vecpilsētu, muzeju jaunajā pilī un uzkāpām arī pils tornī, no kura rudenīgā, bet skaistā Cēsu panorāma bija sevišķi labi redzama. Pastāvējām vietā, kur vēsturiski sākušās Cēsis- Riekstu kalnā, kur senos laikos apmetušies vendi. Tagad zinām , ka pirmais Cēsu nosaukums bija Vendene. Pēc gides stāstījuma varējām iztēloties dzīvi senajos viduslaikos.

Pēc vecpilsētas apskates mūs gaidīja pārsteigums vecpilsētas picērijā, kur varējām izvēlēties picu, kādu sirds kāro, un ļauties nelielam atpūtas brīdim ar tēju, picu un sarunām.

Interesanta vieta, kurā nokļūt ir  katra bērna sapnis, ir  Bērnu Zinātnes centrs ,,ZINOO”. Tāds patlaban ir vienīgais centrs Latvijā, atvērts 2011.gadā ar mērķi , darbojoties praktiski, pārbaudīt un saprast dažādas fizikas un zinātnes likumsakarības ,trenēt vērīgumu, atjautību, rēķināšanas prasmes un veiklību. Jāsaka, ka Cēsu ZINOO centra filiāles jau atvērtas arī Rīgā un Valmierā. Te mums ļoti patika un nemanījām, kā paskrēja laiks.

Tomēr kopumā ekskursijas un Lāčplēša dienas kulminācija mūs gaidīja vakarā, kad kopā ar cēsiniekiem un G.Šķendera ģimeni piedalījāmies lāpu gājienā no pieminekļa Cēsu skolēnu rotas dalībniekiem brīvības cīņās līdz Cēsu pils parkam. Liekas, ka neviens šai vakarā nesēdēja mājās, bet visi, nesot rokās lāpas vai svecītes, piedalījās liesmotajā gājienā. Labākā patriotisma stunda, mūsuprāt, turpinājās arī parka estrādē, kur milzīga Latvijas kartes kontūra pamazām piepildījās ar degošām sveču liesmiņām. Arī mēs iededzām savas svecītes tur, kur mums likās, ka ir Alūksne un Maliena…

Šī diena bija bagāta, piepildīta no rīta līdz vakaram ar interesantām lietām, zināšanām , izklaidēm un atziņām. Ar zināšanām par skaistajām un gudrajām Cēsīm un atziņām par cilvēka vienkāršību, dabiskumu, sirsnību, labestību un šo īpašību nepazaudēšanu, dažādos varas gaiteņos staigājot, par savām saknēm un visu mūsu mīļo Latviju.

Bija jau vēl – garšīgas pusdienas, dāvanas skolas bibliotēkai, kopīga fotografēšanās, parka celiņi un muzeja zāles.. Bet visam pāri- lai mēs būtu apmierināti, lai mums būtu labi un interesanti, lai mums būtu silti gājiena laikā , …un lepnums, mīlestība pret Cēsīm! Liels paldies Gintam Šķenderam par skaisto dienu!

Malienas pamatskolas kolektīva vārdā Malienas pamatskolas skolotāja Gunta Vancāne

DSC06170

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: