Vecmāmiņas garšu buķete Kusā

2013-09-21 09.23.35Pateicoties līdzdalībai SFL iniciatīvas uzņēmējdarbības veicināšanas komponentē, Kusā tika iegādāta augļu un ogu žāvējamā iekārta. Lai iegādātu pietiekami jaudīgu šāda veida iekārtu ar SFL piešķirtajiem līdzekļiem vien nepietika, bija nepieciešama nopietna „piešprice” no projekta īstenotāju puses, un rezultāts izdevies fantastisks. Kusas un apkārtnes iedzīvotājiem nu ir pieejams augļu un ogu žāvēšanas pakalpojums. Šīgada bagātīgā raža daudzas saimnieces dzen izmisumā ar to, ka burku krājumi pagrabos aug milzīgi un noderētu vēl kāds ražas saglabāšanas veids. Žāvētu ābolu garša nav sveša, tā atgādina tos jaukos laikus, kad vecmāmiņai ierītē bija ielikta auduma kulīte, kurā glabājās žāvēti āboli. Tos, kā lielu dārgumu , pa saujai izsniedza bērniem un sajūta bija, ka tas ir kaut kas īpašs. Arī tagad iedzīvotāji labprāt žāvētu ābolus, bet lielākajai daļai ir pieejami tikai radiatori, kuros ar žāvēšanu daudz neizvērsīsies. Tāpēc ar lielu sajūsmu tika uzņemta ziņa par šāda veida pakalpojuma iespējām.  Iedzīvotāji rakstās rindās, lai zinātu, kad pienāks viņu reize atnest uz bērnudārza telpām sagrieztus ābolus, lai varētu nožāvēt.

Žāvēšanas iekārta ar vienmērīgi, plāni sagrieztām ābolu šķēlītē tiek galā 24 stundu laikā. Ne tik rūpīgai saimniecei ir jāpagaida ilgāk, lielākie gabali nožūst lēnāk.

 Izmēģinājām arī nožāvēt avenes, zemenes, krūmmelenes, ķirbju sukādes, pīlādžus. Saliekot vairākus produktus kopā izveidojas fantastiska garšu buķete, kuru nosaucām par  Veselīgu našķi „KUSSEN”- ražots Kusā. Kā prezentācijas materiālu esam to izmantojuši jau daudzkārt, pirmkārt jau vietējiem iedzīvotājiem un arī   SFL vasaras skolā. Tad vēl „KUSSEN” ir aizceļojis gan kā skolas dāvana pieredzes apmaiņas braucienā viesojoties Magdeburgas skolā Vācijas republikā, gan kā Latvijas garša Grundtvig projekta tikšanās reizē Spānijā, kur” KUSSEN” pagaršoja pārstāvji no UK, Polijas, Vācijas, Spānijas un Francijas.

Katrs, kurš pagaršo šo produktu, izsakās atzinīgi par ideju, par iepakojumu, garšu buķeti. Tirdzniecībā šis produkts pagaidām nav, bet tiek izmantots tikai prezentācijām.

Silvija Čurkste, „Tālākizglītības, uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšanas” projekta īstenotāja Kusā

2013-09-21 09.22.05

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: