Tirza, Baltinava, Briežuciems – vietas, kur vēlamies atgriezties

IMG_796711.oktobra rīts bija miglains, bet tas netraucēja 16Brocēnu novada skolotājiem doties ekskursijā, lai apskatītu Latviju rudenī, bet galvenais- lai apciemotu trīs pārmaiņu skolas un paraudzītos, kā viņiem klājas. Pa ceļam piestājām un priecājāmies par oriģinālajiem veidojumiem Ieriķu dabas takā, klausījāmies porcelāna skaņās un vērojām, kā top porcelāns, kā arī pusdienojām Cesvaines pils pagalmā, bet pats labākais vel tikai bija priekšā.

Tirzas pamatskolā ieradāmies pēcpusdienā, kad bērni jau devās mājup. Mūs sagaidīja vienmēr smaidīgā skolas direktore Svetlana. Īpašu pārsteigumu bija sagatavojuši pirmskolas  mazuļi , kuri dziedāja Brocēnu vidusskolas direktora Egona Valtera komponētu dziesmu, vēlāk to pašu dziesmiņu dzirdējām arī zvaniņu skaņās. Apbrīnojami , ko tik viņi nav iemācījušies! Arī mazuļu prieks par iespēju parādīt baskāju taku bija lipīgs- tā vien gribējās pašiem izmēģināt jautro taku!

Tirzas pamatskolā guvām daudz vērtīgu ideju un atziņu, bet filma par Tirzu dažādos gadalaikos mūs īpaši aizkustināja. Kad nokļuvām „Bērnības zemē”, ko izstaigājām un izdzīvojām kopā ar Tirzas skolotājām, mūsu sajūsma ar katru brīdi auga lielāka. Taloni, pionieri, gāzmaskas, ierindas skate, deja, kurā jāstāv tā, lai pionieris var nostāties vidū – tas viss  lika mums smieties un nodrošināja jautrību visa turpmākā ceļojuma gaitā. Aizbrauciet, un jūs par to varēsiet pārliecināties paši!

Baltinavā izkāpām sarkaniem vaigiem, jo bijām smējušās visu ceļu, atceroties „Bērnības zemi”. Skola mūs sagaidīja, krāsainu lampiņu ieskauta, un vismaz 16 reizes dzirdējām: „C ik skaisti!”  Klausoties fantastiskajā Baltinavas skolēnu dziedājumā, skudriņas skrēja pār kauliem! Arī te priecājāmies par sakārtoto skolu un pedagogu izdomu, noformējot kabinetus un motivējot skolēnus darbam. Skaisti, pārliecinoši un iedvesmojoši! Vakara gaitā atkal smiekli, prieks un sirds siltums, ko sajutām. Nevar nepieminēt latgaliešu horoskopus, cienastu un , protams, dziedāšanu! Dziedājām visi, arī tie, kas parasti nedzied. Šādu atmosfēru, šķiet, prot radīt tikai Baltinavā!

Otrajā dienā devāmies uz Briežuciema pamatskolu. Atkal baudījām sirsnīgu uzņemšanu un apbrīnojām to darbu, ko cilvēki dara, lai skola pastāvētu. Ko skolotāji un bērni spēj paveikt! Ne brīdi šajās divās dienās neizskanēja doma- grūti! Nē! Ir jācīnās! Un Silvijas teiktais – bērni ir vislielākā motivācija, liek aizdomāties.

Izvērtējot visās trijās skolās redzēto, sapratām- tur strādā sirdscilvēki, kas dara sirdsdarbu, kas veido to lielisko auru katrā no skolām, kas dara visu, lai skolas pastāvētu un kas spēj iedvesmot arī citus – piemēram, šajās divās dienās mūs, Brocēnu novada skolotājus.

Katram ir vietas, kur gribas atgriezties vēl un vēl; mēs nu savam īpašo vietu sarakstam noteikti pievienosim Tirzu, Baltinavu un Briežuciemu! Paldies, paldies, paldies jums vēlreiz!!!

IMG_4411 IMG_8019 IMG_8057

komentāri


Tavs viedoklis ir svarīgs: