Rudenīgie piņķerdarbiņi Drustos

445Rudens atnācis ar bagātu ābolu ražu, ievārījuma un salātu burciņām pagrabā, zeltainām kļavu lapām. Darbi dārzā tā vien aicina rosīties. Rosība turpinās arī radošajā darbnīcā „Kopā protam un varam daudz.” Dalībnieces kā ierasts otrdienu pēcpusdienās pulcējas mājturības kabinetā, lai atkal no jauna ko apgūtu un pārsteigtu pašas sevi .Šoruden īpaši interesantas un jaunas tēmas. Lūk, stāsts par dažām no tām!

Labās domas un skaistākos vasaras notikumus ievijām brīnišķīgos sapņu ķērājos, t.i., naktsmiera sargs. Kas tas ir? Sapņu ķērājus apvij leģendas un teikas, tam piedēvē maģisku spēku, kas noķer sliktos sapņus un iznīcina tos, rīta saulei austot. Bet savus tuviniekus, īpaši bērnus iepriecinājām ar pašu gatavotām attīstošajām rotaļlietām- mīļlellītēm.

Protams, ka neiztrūkstoša rudens sastāvdaļa ir tikko cepta ābolmaize. Te nu katrai saimniecei sava varēšana, amata prasme un noslēpums, kā izcept visātrāko un garšīgāko ābolmaizi. Ar savām kulinārijas prasmēm dalījās skolas pavāre Silvija. Kopā gatavota, izgaršota, šķiet, kas var būt garšīgāks par šo. Dalībnieces apmainās ar savām receptēm. Lai nodarbība izvērstos interesantāka, sacentāmies, kurš nomizos garāko ābola mizu. Smiekli, jautrība…prieks par katru lietu, kas izdodas, prieks par kopā būšanu, tāda gaisotne valda mūsu nodarbībās.

„Atkal pa seniem laikiem veicu smalku darbu ar adatu”, tā saka Aiga, apgūstot jaunu rokdarbu tehniku- lentīšu izšūšanu. Savukārt Dzintra „…rezultātā radās dažas idejas ko darīt mājās.” Dažādas rozītes, ziediņi un lapiņas, vēl un vēl un visu šujam no lentītēm. Pārsteigums pašām, ka darbs nav nemaz tik pinķerīgs kā sākumā lasīts žurnālos un skatīts internetā. Top skaistas dāvanas ziemassvētkiem.

Lai mums vēl daudz radošu pēcpusdienu! Skolotāja Arnita

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: