Neparastā Miķeļdiena Vijciema pamatskolā

septembris2012 077wVijciema pamatskolā 27.septembrī notika Miķeļdienas pasākums, kas sākās no rīta ar tirdziņu, kura laikā varēja gan pirkt, gan pārdot dažādus pašu gatavotus labumus: dzērvenes pūdercukurā, medu, kūkas, pīrādziņus, puķu un garšaugu stādus, virtuves koka dēlīšus, izšūtus spilvenus u.c lietas. Bērni šim tirdziņam bija gatavojušies jau savlaicīgi, protams, iesaistot arī vecākus. Tālāk notika ceļošana pa 9 neparastām stacijām, kurās katram bija jāveic dažādi uzdevumi. 

Veidošanas stacijā no plastilīna bija jāveido dārzeņi un augļi. Bērndārznieki veidoja savu mīļāko augli vai dārzeni, bet skolēniem jāveido arī kompozīcija. Ābolu mizotāju biedrībā katrai klasei tika dots uzdevums nomizot 8 ābolus un no ābolu mizām izveidot pēc iespējas garāku virknīti. Par nepārspējamiem čempioniem kļuva 9. klase, kura saveidoja 26m 53 cm garu virteni. Koka pieturā no koka ripiņām bija jāsaliek vārds ,,Koks”. Šis uzdevums neradīja grūtības pat vismazākajiem, tomēr koku sugu noteikšanā gan gāja raibi. Sviestmaižu stacijā katram dalībniekam bija jāpagatavo sava garšīgā sviestmaize. Orientēšanās bija jāveic skolas pagalmā. Katrai klašu grupai atjautības mīklā bija uzrakstīts meklējamais objekts, kuru, sekojot norādēm, vajadzēja atrast. Muzikālā stacija sagaidīja ar Jumīša ķeršanu rotaļdziesmā, ar ritmisku soļošanu rotaļā ,,Bērīt’s manis kumeliņis”, ar ritmisku spriguļa kulšanu, auzu kulšanu un mājās vešanu. Pupiņu stacijā bija katram jāsalasa pēc iespējas dažādākas pupiņu šķirnes un pēc tam jāizveido rakstu zīme. Koku lapu stacijā bērni mācījās atpazīt koku lapu šķirnes gan latviski, gan angļu valodā.

 Pēc tirdziņa visi tika iepazīstināti ar Miķeļdienas ticējumiem, skandēja tautas dziesmas un mīklas par rudeni, dažādiem augļiem un dārzeņiem.

septembris2012 052 septembris2012 074 septembris2012 101

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: