Murmastienes uzņēmēji atrod laiku pirmsskolēniem

29.10.2013 328Murmastienes pirmsskoliņā ir varen braši Makvīna cienītāji un Bārbiju auklētājas. Vēl arvien atmiņas par Murmastienes Ķiparu nama vasaras jaukajiem piedzīvojumiem liecina pašu veidotais karogs, kāds padungo iepazīto dziesmu frāzes. Tā kopīgi darbojoties, „turam” līdzi Latvijas kopīgajām aktivitātēm. Olimpiskajā dienā, kas sakrita reizē ar Miķeļdienas gaidām,  kopīgajā pirmsskolas bērnu vingrošanā hanteļu vietā noderēja vecāku sanestie dārzeņi, jo tieši tonedēļ noskaidrojām, kādu krāsu, formu, garšu un smaržu dārzeņi mūsu dārzos aug. Līdz Miķeldienas piektdienai uz pirmsskolu bija saripojuši veseli 5 ķirbji un viens megakabacis. Olimpiskajās stafetēs katrs mazais ķipars izvēlējās tikai sev vien tīkamāko ķirbi, ko vēla un ripināja „ķirbju velšanās sacensībās”. Bez uzvarētājiem neiztikām.

Oktobrī visā Latvijā godā celtas tika graudaugu biezputras. Murmastienes pirmsskoliņā brokastīs, pusdienās un launagā pavāre Aisma graudaugu produktus palīdz iepazīt ar veseliem 21 (!), paši pirms nebijām sākuši skaitīt, neticējām, dažādiem ēdieniem. Tā kā Murmastienes pamatskolas ēdienkartē graudaugi nav reta parādība! Kopā ar piecgadīgajiem un sešgadīgajiem bērniem secinājām, ka vēderiņiem vismīļākās ir piena biezputras un zupas, kā arī saldēdieni.

Sākām iepazīt Balto zeltu – pienu. Te nu sapratām, ka bez ciemošanās kādā tuvākajā saimniecībā, pie īstas skaidrības tikt būs pagrūti. To, ka pienu iegūst no govs, zinām, bet kā tas nokļūst šķīvī piena zupā vai biezputrā? Uzrunāju z/s „Sābri” īpašnieci Dainu Pelšu, lai palīdz mazajiem pirmsskolēniem to visu noskaidrot. Apzinājos, ka saimniekiem darba ir pārpārēm, bet riskēju. Daina mūsu vēlmi atbalstīja. Labo darbu nedēļā Makvīni un Bārbijas palika sargāt klasīti, mēs paši 10 mazie brašuļi devāmies ciemos. Fermā mūs sagaidīja pats saimnieks Jānis Pelšs un Samantas mamma, jo saimniece Daina agrā rītā bija devusies svarīgās darīšanās uz  Valmieru. Tā kā mazie bērmi pavasarī jau šajā saimniecībā ciemojās, tad vispirms mēģināja atpazīt un salīdzināt, cik lieli izauguši toreizējie mazie teliņi. Samantas mamma ļoti jauki un interesanti stāstīja par gotiņām un teliņiem. Īpaši mūsu apmeklējumam viena gotiņa savu slaukšanu vēl gaidīja. Samantas mamma parādīja, kā ar slaukšanas aparātu piens nonāk kannā. Saimnieks Jānis pastāstīja, kā gotiņas sanāk slaukšanas telpā un aiziet, kā arī atbildēja uz varen negaidītiem Kāpēc? un Kur?  Visi mazie varēja ielūkoties lielajā piena dzesēšanas cisternā, kur piens atdziest. Nogaršojām pienu, Samantas vecmāmuļas gatavoto sieru, neizpalika arī konfektes „Gotiņa”. Tagad zinām, ka piena ceļš  ved tālāk uz  piena pārstrādes rūpnīcu, uz kurieni  to nogādā „piena” mašīna, kur notiek piena brīnumainās pārvērtības par mums zināmiem produktiem.

Sirsnīga pateicība z/s īpašniekiem Dainai un Jānim Pelšiem par izbrīvēto laiku, atbalstu un sadarbību bērnu pieredzes bagātināšanā. Mīļš PALDIES! Samantas mammai Initai par jauko stāstījumu un atbildīgo darbošanos Labo Darbu nedēļā. Lai mums visiem darbi sokas!

Edīte Grudule, Murmastienes pirmsskolas skolotāja

29.10.2013 32329.10.2013 326

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: