Murmastienes lielie bērni dodas pārgajienā pa Siguldu

SiguldaMēs, 8. un 7. klases skolēni, šajā rudenī  veselu dienu pavadījām Siguldā. Sākumskolas bērni devās ekskursijā  uz Rīgu, un mēs  viņiem  līdz  Siguldai pievienojāmies. Tā mums sanāca pārgājiens pa šo skaisto pilsētu. Nokļuvuši Siguldā, vispirms mēs devāmies uz „Meža kaķi”, kur, saņēmuši aprīkojumu, savus spēkus varējām pārbaudīt dažādās izturības trasēs. Bija zaļā, sarkanā, zilā, melnā un baltā trase. Mums neatļāva iet pa balto trasi ,jo tā  bija grūti izejama. Mēs devāmies prom ar lielu sajūsmu. Savus spēkus bijām krietni pārbaudījuši!

 Tālāk mūsu ceļš veda uz Siguldas bobsleja trasi. Mums pastāstīja par braucējiem un par vairāku veidu kamaniņām, skeletonu. Vēl  uzzinājām, kā šie sporta veidi attīstījās Latvijā.  Mēs redzējām  vienas lielas un vecas ragavas,  kuras senos laikos tika atrastas kādā vecā mājā .

 Pēc tam mēs gājām uz  bānīti, ar kuru braucām pār Gauju, lai nokļūtu Turaidā. Visapkārt pavērās skaists skats. Bija tā mazliet baisi karāties gaisā, kad apakšā plūst līkumotā Gauja.

Sajūsmināti par fantastisko braucienu, žiglā gaitā no bānīša devāmies uz Turaidas pili gar Gūtmaņa  alu. Tā izskatījās diezgan iespaidīgi, alas sienās bija iegravēti  apmeklētāju vārdi. Mazliet žēl , ka nesaudzējam šādus dabas veidojumus. Pie alas atpūtāmies, izbaudījām skaisto skatu.

Tālākais ceļš bija diezgan grūts, jo  uz Turaidas pili bija jāiet kalnā . Bija forši paskatīties, kā tik senas celtnes ir saglabātas līdz mūsdienām. Tā ir mūsu tautas vēsture. No pils torņa pavērās skats uz rudenīgo Gaujas senleju.

Atpakaļ uz Siguldu gan  devāmies ar sabiedrisko autobusu , jo citādi pavisam nebūtu pieticis spēka.

Tāds bija mūsu pārgājiens pa skaisto un krāsaino Siguldu! Braucot atpakaļ uz mājām, bijām ļoti apmierināti par labi pavadītu laiku, par tik daudz pozitīvām emocijām. Labi gan, ka mazie brauca uz Rīgu!

8.klases skolēnu Ralfa, Ernesta, Evitas, Edgara un Jāņa piedzīvojumu atmiņas apkopoja Vija Pelse

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: