Malienas pirmsskolēnu darbīgā vasara turpinās

Ciemos pie lācēna un ezīšaVasaras sākumā biedrības „Mēs – Malienai” biedri sadarbībā ar Malienas pirmsskolas izglītības iestādes „Mazputniņš” pedagogu kolektīvu uzsāka organizēt nodarbības pirmsskolas vecuma bērniem, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi. Jau klāt rudens, bet joprojām bērni katru ceturtdienu var spēlēt teātri, apgūt izteiksmīgu runu un tēlotājdarbību prasmes, kā arī dejot, iesaistīties kopīgās rotaļās un sportot. Runas nodarbībās bērni kopā ar lietutiņu meklējuši lielās un mazās pilītes, runājušies pīlēna Tima un dažādu dzīvnieku valodā, pūtuši lielus, daudzkrāsainus burbuļus, devušies ceļojumā kopā ar lācīti un biti, iepazīstot medus vākšanas darbus no liepu ziediem līdz bišu stropam, kopā ar lācēnu un ezīti vērojuši rudens pazīmes, mācījušies dzejoļus un apguvuši citas valodas lietošanas prasmes.

Teātrī izspēlētas pasakas gan izmantojot roku lelles, gan galvas cepurītes un maskas. Bērni kopā ar skolotājām iejutušies dažādos pasaku tēlos uzvedumos „Laiskais runcis”, „Kazlēns, kurš prata skaitīt līdz 10”, „Gliemeža draugi”, „Rācenis”, „Zem sēnītes”.

Tēlotājnodarbībās no papīra šķīvīšiem gatavotas dzīvnieku maskas, darināti lietussargi, lietus pilītes, zīmēta saule un varavīksne, aplicēti skudru pūžņi, no mīkstām stieplēm izliektas pašas skudriņas. Aplicēts zieds mārītei, bet pati mārīte veidota no plastilīna. Gatavoti arī krāšņi putni un ligzda kā telpu dekori. Dažkārt darbu radīšanai izmantots dabas materiāls, piemēram, no koku lapām aplicēti dzīvnieki. Izmantoti arī kastaņi, no to čaumalām savienojumā ar plastilīnu tapusi ežu saime.

Sporta un deju nodarbību aktivitātēs strādāts pie bērnu stājas izkopšanas, apgūti vienkārši deju soļi. Sporta nodarbībās izspēlētas dažādas kustību rotaļas. Apgūtas dejas „Varavīksnes deja”, „Lielās mazgāšanas deja”, „Lāču deja”, „Varžu deja”, ar kurām bērni priecēs savus skatītājus projekta noslēguma koncertā „Paldies jums, labie ļaudis!”. Bērnu acis iemirdzas  priekā, ieraugot projekta ietvaros iegādātās krāšņās vingrošanas un deju lentas un bārkstis. Un kur gan vēl vingrošana un dejošana ar tām! Jauniegādātais inventārs būs labs motivētājs bērniem nākt uz pirmsskolas izglītības iestādi „Mazputniņš” arī turpmāk.

Patreiz par mūsu darbu izstādi Malienas bibliotēkā ir ievietots materiāls adresē:  http://www.biblioteka.lv/Libraries/malienas-biblioteka/News/ArticleItem.aspx?article=25552&type=1. Tur izstāde būs skatāma līdz 31.oktobrim, tad bērnu darbus izvietosim bērnudārzā, kur 1.novembrī organizējam noslēguma pasākumu.

Dejas ar bārkstīm Dzīvnieki gatavi Rotaļa Zupa dzīvniekiem Tārpiņš gatavs Teātris par kazlēnu

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: