Kopīgi būvējot savu nākotnes māju

2013-10-17 11.48.51Jaukā oktobra nedēļas nogalē visi Pārmaiņu skolu dalībnieki tikāmies seminārā „Skolas un kopienas dzīvotspēja: individuālā un kolektīvā atbildība.” Bija patiess prieks satikt domubiedrus, uzzināt par viņu paveiktajiem darbiem. Esam pārliecināti, ka šajās skolās var sastapt idejām bagātus un rosīgus cilvēkus ar kuriem kopā  iespējams kalnus gāzt un paveikt neiespējamo.

Šī tikšanās bija viena no pēdējām, kurā atskatījāmies uz paveikto, inventarizējām iniciatīvas laikā iegūtos materiālos labumus, iegūtās zināšanas un prasmes, iegūtos kontaktus un partnerus. Apkopojot iegūto informāciju, secinājām, ka esam ieguvuši neticami daudz! Plānojām kā turpināt iesākto – skolām apvienojoties biedrībā, pievienojoties kādai no esošajām biedrībām vai turpināt darbu individuāli. Konstruktīvi darbojoties, izvērtējām ieguvumus, ilgtspējas nodrošināšanu, iespējamos šķēršļus un iespējas.

Vakaru pavadījām kopā ar dejas un personības kultūras centra I-Dejas māja radītāju un pasniedzēju Inesi Upenieci. Bagātinājām sevi ar radošām izpausmēm, guvām prieku kustībā.

Otrā darba diena bija radoša nemiera pilna. Darbojoties savā izvēlētajā grupā, plānojām, kādas konkrētas darbības būtu jāveic vispār un ko darīsim tūlīt, lai sasniegtu iecerēto. Tā vien šķiet, ka zīmējam plānu brīnumskaistam namam, kurā pašiem jādomā, jārosina, jāsaimnieko un vēl daudzi jā…

Šajās divās dienās daudz un nopietni domājām par turpinājumu iesāktajam, par draugiem, ar kuriem kopā darīt darbus, kā pārliecināsim malā stāvošos, lai  kļūtu par lielu spēku.

Sandra Brenguļos

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: