Kauguros ir pārliecināti – adīt ir forši!

2013-09-17 17.42.52wKad, gatavojot septembra nodarbību sarakstu projektā “Skola iziet Ciemā”, Kauguru pamatskolas direktore Iveta paziņoja, ka labās saimniekošanas prasmju nodarbībai skolotāja Ilva ir pieteikusies rādīt modernu rokdarbu prasmes, kuras esot apguvusi kādos speciālos kursos, visas saausījāmies. Tā kā nekas vairāk nebija zināms, tik vien, ka lieta saistīta ar adīšanu, izklausījās patiesi intriģējoši. Kā jau allaž, paziņojumu par nodarbību izlikām arī Trikātā – pieteicās gan meitenes no skolas, gan arī vairākas jau pieredzējušas adītājas. Tāpēc, kad skolotājas uzdevumā devos pirkt materiālu nodarbībai un uzzināju, ka jāpērk zeķu dzija, man dūša sašļuka, nodomāju – saaicināju adītājas ar stāžu, bet tagad būs jāmācās zeķi adīt.

Tomēr nekas vairs nebija līdzams, 17. septembra vakarā visas devāmies uz Kauguru pamatskolu, kur mūs jau gaidīja skolotāja Ilva ar adījumu paraugiem piekrāmētu galdu – un tie vis nebija nekādi parastie adījumi. Nu, piemēram, vai zināt, ka ir tāda elfu zeķe vai zāģzobu šalle? Un ka zeķi iespējams noadīt ar divām, nevis piecām adatām? Vai kā uzadīt apaļu aukliņu ar divām adatām? Mēs to tagad zinām!

Lai gan skolotāja Ilva vairākkārt uzsvēra, ka nav ne rokdarbu, ne mājturības skolotāja (viņa Kauguru pamatskolā pasniedz datorzinības) un rokdarbi esot tikai viņas hobijs, tomēr ņemot talkā adījumu aprakstus un shēmas, skolotājas norādījumi bija pavisam saprotami un arī pašas dalībnieces aktīvi dalījās ar savām zināšanām un palīdzēja cita citai, ja kaut kas uzreiz nebija skaidrs. Vēlreiz paldies skolotājai Ilvai par tādas jaukas nodarbības vadīšanu!

Meitenes apguva vienkāršu čībiņu darināšanu, par ko ļoti priecājās, savukārt kundze no Trikātas rezumēja: “Esmu ļoti apmierināta – apguvu divas jaunas adīšanas tehnikas, vienai nodarbībai pilnīgi pietiek.”

Tādējādi šī nodarbība bija vēl viens veiksmīgs piemērs, kā skola var darboties kā resursu centrs – šoreiz ar uzsvaru uz cilvēkresursiem – kāds apgūst kaut ko jaunu un tad nodod šīs prasmes tālāk citiem. Un nav būtiski no kuras skolas vai pagasta esam – galvenais, lai mums visiem ir kopā darboties prieks un lai varam veiksmīgi noorganizēt nokļūšanu vienam pie otra.

Projekta direktore Linda Krūmiņa

2013-09-17 17.58.30 2013-09-17 17.59.25 2013-09-17 17.58.02

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: