Cik spēka un radošuma uzkrāts pārmaiņu skolās?

DSCN1534wRudens dzestrums jau sveicina rītus, ietinot tos baltos miglas mētelīšos. Latvijas iedzīvotāju liela daļa ar interesi seko līdzi melno stārķu „Dzīvības ceļam”, domājot, cik viņiem spēka un izturības, kāds izvēlētā mērķa saniedzamais ceļš? Domāju, ka līdzīgi ir ar projekta „Pārmaiņu skola”dalībniekiem, kuri, apzinoties savas stiprās puses, dodas pieredzes apmaiņā pie līdzīgi domājošajiem projekta dalībniekiem. Trešajā mācību gada dienā Brocēnu vidusskola jau bija atvērta viesiem no Zvārtavas, Valmieras, Kurmenes un Beverīnas, kuri bija mērojuši tālu ceļu – ap 360 km, tāpēc vēlējāmies viņu viesošanās dienu veidot interesantu- pēc darbnīcu principa. Sapratām, ka visinteresantāk ir atrast kopīgo un atšķirīgo, tāpēc „Parlamenta darbnīcā” veidojām Venna diagrammu. Dalībnieku bija daudz (vairāk kā 50 kopā ar mūsējiem), tāpēc strādājām 3 „tūrēs”. Jau pirmajā grupā atradām saskarsmes punktus-planšetdatoru pielietošana mācību stundās, atrašanās vieta pie ezera,jaunsargu esamība skolās, Comenius apmaiņas projekti, sadarbojoties ar citām valstīm, trakas idejas. Protams, par idejām un to izpildījumu runāja katrs. Priecēja, ka emociju domu apmaiņai deva dalīšanās lepnumā ar savas skolas absolventiem un tradīcijām. Sarunas laikā uzreiz izskanēja vārdi: „Brauciet ciemos!”, un tas, manuprāt, nozīmēja – esam pasmēluši „Sapratnes avotā.”

Jau nākamās dienas beigās skolas parlamenta telpā ieradās mūsu skolas skolēni ar vēlmi organizēt pasākumu, kuru bija atpazinuši Valmieras 5.vidusskolas bukletā. ”Mēs arī gribam tā mēģināt!” Jauki! Tas ir mērķis – vēlēties darīt, varbūt kaut ko jaunu, bet pašiem! Lai mums izdodās! Atcerējāmies gan, ka viena meitene no brīvprātīgā darba veicējiem delegācijā, kura klausījās par skolēnu parlamenta darbību un vēlēšanām, tā atklāti arī brīnījās:” Kāpēc skolā vajadzīgs skolēnu prezidents?”

Zināšanas tikai tad ir ko vērtas, ja tās pielieto dzīvē. Projekts to nodrošina.

Brocēnu vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā Ginta Sīle

DSCN1529

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: