Zaņā jaunieši „izsapņo” savu nākotnes uzņēmumu

vasaras nometne 130. un 31.jūlijā Saldus novada Zaņas Sabiedriskajā centrā notika jauniešu nometne „Mans sapņu uzņēmums”. Vasaras vidū, saulei logos mijoties ar vasarīga lietus mākoņiem, 20 jaunieši ar aizrautību mācījās, kā veidot savu sapņu uzņēmumu. Teorētiskās nodarbības nomainīja praktiski vingrinājumi, radošajās nodarbībās tapa uzņēmumu logo un reklāmas, un, lai pavisam nenogurtu pie galdiem, jaunieši aktīvi sportoja sporta nodarbībās. Nometne norisinājās ļoti pozitīvā gaisotnē, to nodrošināja nometnes vadītāja un projekta koordinatore Zaņā Aiga Jurova, nodarbību vadītāji Džineta Rubule (uzņēmējdarbība), Ilma Kamkovska (radošās nodarbības), Sandis Gedominskis (sports) un enerģiskās audzinātājas Lilita Andersone un Evita Dešina. Zaņas Sabiedriskā centra telpas kļūst ar katru brīdi gaišākas, patīkamākas, ir iegādāti matrači, uz kuriem nometnes dalībnieki var izgulēties tikpat labi kā mājās, lai gan nakts mieram nometnēs parasti atliek maz laika.

Dažas atsauksmes no nometnes dalībniekiem:

–          Nometne ir oriģināla, jo tieši šādas nometnes ir tik tiešām interesantas

–          Nometnē bija arī sporta slodzīte, ko ne visiem gribējās, bet viennozīmīgi vajadzēja.

–          Viss bija ļoti interesanti, man patika nodarbības, būtu gribējies vairāk spēlēt futbolu, ļoti garšoja ēdiens un patika guļvietas. Feini, ka varēju satikt jau senus draugus no Zīļuka nometnes laikiem.

Evita Dešina, nometnes audzinātāja:

Nometnē piedalījās 20 jaunieši, no tiem 8 zēni un 12 meitenes, ar dažādām idejām, vēlmēm un izpratni par uzņēmējdarbību. Uzrunāta piedalīties par šādas nometnes skolotāju, es nedomājot piekritu. Bija interesanti kopā izdzīvot jauniešu satraukumu ierodoties, iepazīstoties, baudīt viņu sapņu idejas biznesam, rosināt aktivitātēm un klausīties nometnes izvērtējumā un pateicībā par visu notikušo šajās divās dienās. Šie jaunieši mani pārsteidza ar savu pieklājību, atklātumu un humoru. Izvirzītais nometnes mērķis, manuprāt, Latvijas attīstībai it atbilstošs un aktuāls, jo īpaši, ja bizness tiktu veidots Zaņas pagastā vai tā apkārtnē. Tas dotu iespējas pagasta iedzīvotājiem un Zaņas attīstībai un izaugsmei. Zinu, ka daži jaunieši cer nākotnē dibināt savu sapņu uzņēmumu. Lai izdodas! Gribu pateikties visiem, kas gādāja par šo nometņu organizēšanu un tapšanu. Mīļš paldies!

Aiga Jurova, projekta koordinatore Zaņā un nometnes vadītāja:

Varu apgalvot, ka bija vērts veikt lielos sagatavošanas darbus, lai nometnīte notiktu. Par to liecināja ne tikai jautājumi no jauniešiem – kāpēc tikai divas dienas, kāpēc nevaram te ilgāk būt, kad atkal būs tāda nometne, bet arī viņu spīdošās acis un smaidīgās sejas. Abās dienās veicām nometnes izvērtējumu. Pirmās dienas vakarā daži puiši nemaz neņēma lapiņas, kur bija lūgts uzrakstīt to, kas viņiem nepatika. Savukārt uz ļoti daudzām lapiņām bija līdzīgi teikumi – man patika viss, bija super, patika gandrīz viss! No vērtējumiem bija noprotams, ka sporta nodarbībās bijusi slodze, kurai gatavi bija ne visi jaunieši, tad nu tas bija vienīgais, kas tika minēts no nepatīkamajām lietām. Apkopojot anketās atzīmētos vērtējumus, nometni kopumā četri jaunieši bija novērtējuši ar četrinieku, bet pārējie bija piešķīruši augstāko atzīmi – 5. Svarīgi, lai noritētu veiksmīga nometne, bija komandas veidošana un sadarbība ar pagasta pārvaldi. Domāju, ka mums ļoti paveicās, ka sarežģītos uzņēmējdarbības jautājumus interesanti un atraktīvi mācīja Džineta Rubule. Manuprāt, apbrīnojami asprātīgi viņa prata jauniešos radīt interesi par šo jomu. Tikpat labi pasniedzēji savā jomā bija Ilma un Sandis, kā arī abas audzinātājas Lilita un Evita. Lai nerūktu vēderi, rūpējās pavārīte Irēna ar savu komandu, paldies arī viņām. Un, protams, paldies arī ēkas uzraugam Ainaram un apkopējai Elgai.

Šī bija pirmā no trīs nometnēm projekta ietvaros. Katra būs atšķirīga, bet noteikti interesanta un vietējās kopienas iedzīvotājiem noderīga.

Laine Blūma, projekta direktore

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: