Nometņu maratons Brocēnos

nometneŠovasar Brocēnos katru mēnesi notiek viena nometne. Jūnijā nometni organizēja Brocēnu bibliotēka, jūlijā skola, bet augustā mazos uz nometni „Sprīdītis” aicinās pirmsskolas iestāde „Mūsmājas”. Bibliotēkā mazuļi noskaidroja, vai pirmklasniekiem vasarā jālasa, skola pārvērtās par radošu laboratoriju sākumskolēniem, aicinot būt draudzīgiem un redzīgiem. Savukārt pirmsskolnieki divas nedēļas pētīs apkārtni, izzinās lietu būtību, sportos un eksperimentēs.

Vai pirmklasniekiem vasarā jālasa?

Brocēnu bibliotēkā notika Atklājumu nedēļa. Tā tika organizēta pirmo klasi beigušajiem un ilga vienu nedēļu. Norises laiks – otrā jūnija nedēļa, kad prieks par skolas gada beigšanu rimis un sāk piezagties garlaicība.

Tika spēlētas galda spēles un kustību spēles, zīmēts uz asfalta un datorā, lai izveidotu izstādi. Taču daudziem pirmklasniekiem vislabāk patika nodarbība, kurā iepazina un lasīja jaunākās bērnu grāmatas.

Bērniem ļoti patika lasīt – šajā nedēļā izlasīja vairākas Bērnu žūrijas grāmatas un līdz vasaras beigām cer kļūt par ekspertiem – varēs novērtēt visas sešas grāmatas savā vecuma grupā. Bērnu žūrija ir tāds pasākums, kas veicina lasīšanu un tai grāmatas izvēlējusies speciāla komisija. Nometņotāji atzinās, ka pirmo reizi gatavoja sev rokassprādzi, kā arī patika darināt kolāžas par tērpiem. Nodarbībās piedalījās divas invalīdmeitenes, kuras aktīvi piedalījās visās kustību rotaļās un zīmēšanā uz asfalta. Kopā visiem jautrāk!

Šogad par bibliotekāru palīgiem uzaicinājām Raineru Pavāru un Ievu Stepenu, kuri pirms diviem gadiem paši piedalījās šādā dienas nometnē. Paldies palīgiem – strādāja godam!

Valda Ozoliņa, Brocēnu pašvaldības bibliotēkas vadītāja

                                                  Nometne „Vabulis”

Brocēnu vidusskolas sākumskolas bērniem šī vasara paliks spilgtā atmiņā ar piedzīvojumiem vides izglītības nometnē „Vabulis”.

Nometnē no 8. līdz 13.jūlijam bērniem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās: uzburt taureņus, iededzināt rakstus Neptūna dakšā, izgatavot veiksmes amuletu, apgleznot iepirkuma maisiņu. Apbrīnojama bija bērnu enerģija un vēlme darboties. Ekskursijā uz Laumas dabas parku iepazinām kukaiņu un putnu dzīvi, ķērām vēju Rodeļu trasē, veicām spēka mitriķu pārbaudījumus sporta takā un apmeklējām lauksaimniecības muzeju Talsos.

Nometnes laikā iepazinām arī savu Brocēnu novadu. Viesojāmies lauku sētā Remtē, nogaršojām dažādu ziedu medu un iepazinām bišu saimes dzīvi pie bitenieka Vainovska.

LVM Cūkmens viesojās pie nometnes bērniem un aicināja būt redzīgākiem un nemest atkritumus mežā. Āra nodarbībās iepazinām pļavas un meža iemītniekus, iemācījāmies pagatavot plostu, grupās darbojoties, gatavojām mūzikas instrumentus, ar kuriem nospēlējām dziesmu angļu valodā. Vides trasītēs pārvarējām šķēršļus, iemācījāmies orientēties pēc zīmēm un atkārtojām drošības noteikumus. Jautru, sportisku garu izjutām netradicionālās sporta aktivitātēs un Putu ballītes šļakstos. Par to organizēšanu liels paldies skolas brīvprātīgajiem 10.klases jauniešiem Madarai, Elvim, Kristapam.

Nometnes devīze „Saredzi, sajūti, sadzirdi!” aicināja būt draudzīgiem un redzīgiem. Noslēpumu un intrigu uzturēja melnā Ahromasa blēņas, kurš slepeni centās pārvēst pasauli melnbaltās krāsās.

Sagaidot nometnes kulmināciju-nakts pārgājienu, vakara pasaciņas vietā bija kopīgs pasākums ar vecākiem, kuri saklāja skolā gultas vietas, cepa desiņas un turēja īkšķus, sagaidot bērnus no nakts trasītes pārbaudījumiem. Uzticība un komandas gars ļāva pārvarēt nakts melnumā radušās bailes, pārvarot šķēršļus. Tikai nakts pārgājienā atklājās, ka lielākā vērtība un dārgumi ir kopīgi nometnē pavadītais laiks un iegūtie draugi, kas mūsu pasauli padara krāsaināku un košāku.

Nometnes vadītāja Vivita Ķezbere

atklajumu_nometne

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: