Dāmu seminārs „Es varu un es daru!” Šķēdē

Damu_seminars_Skede_-_pirma_di_1624. un 25.augustā Saldus novada Šķēdes Sabiedriskajā centrā projekta „Sabiedrisko centru attīstības turpinājums Saldus novadā” ietvaros notika dāmu seminārs „Es varu un es daru!”. Par notikušo stāsta Inta Švaža, projekta koordinatore Šķēdē: Tās bija divas iedvesmojošas, darbīgas, emocijām un nodarbībām pārbagātas dienas nedēļas nogalē Šķēdes sabiedriskajā centrā. Ideja, ka tam jābūt dāmu semināram, nāca pēkšņi un ar lielu pārliecību. Mēdz teikt – ja ko vēlies, tad dari! Man pašai sen bija vēlēšanās piedalīties kādā nometnē vai seminārā sievietēm, bet nebija sanācis. Tāpēc es veidoju pati savu semināru, kurā programmu saliku tādu, kādu pati vēlētos apmeklēt. Un darīju to ar pilnu atdevi – meklējot labākos speciālistus katru savā jomā. Izdevās sarunāt atsaucīgus, brīnišķīgus pasniedzējus, kas bija ar mieru strādāt arī par mazāku samaksu nekā parasti to dara, bet atdeve bija par visiem 100%, ko visas jutām nodarbībās.Notika savstarpēja uzlādēšanās – visi pasniedzēji pēc tam teica paldies, jo arī viņi bija ieguvuši pozitīvo lādiņu. Tā kā tās bija iedvesmas un absolūta pozitīvisma pilnas dienas pilnīgi visiem.

Dalībnieces pirms tam uzrunāju personīgi, jo tas ir visefektīvākais iesaistīšanas instruments. Un tas izdevās – kopā 20 dāmas bija gatavas divas dienas veltīt tikai sev. Vislielākais prieks par tām dāmām, kuras momentā pieteicās, tikko saņēma uzaicinājumu, pat precīzi nezinot, kas tieši būs šais divās dienās. Veidojot semināru, piedomāju, lai katra dāma justos gaidīta. Vārdus un uzvārdus zināju jau laicīgi, tāpēc katrai tapa ielaminēta dalībnieces karte, kurai vienā pusē – vārds un uzvārds, bet otrā pusē nejauši izvēlēta atziņa, kas izrādījās katrai ļoti atbilstoša. Katrai bija gaiši zaļš T krekls, gaiši zaļa pildspalva, zaļa klade pierakstiem, jo – gaiši zaļā krāsa spārno fantāziju, kas šajās dienās bija vajadzīgs. Katrai dāmai un arī pasniedzējiem dāvanā bija arī balta krūzīte ar uzrakstu „Es varu un es daru!”, kuru apgleznoja radoša dāma no Šķēdes – Ina Kauškale.

Semināru atklāju ar stāstu par jūraszvaigznēm, kuras kāds puisis glāba paisuma laikā. Protams, visas izglābt nav iespējams, bet vismaz vienai no jūraszvaigznēm šī glābšana bija liktenīga. Un tā tas ir dzīvē – visu izmainīt nav iespējams, bet, ja kādas pārmaiņas būs nozīmīgas kaut vienam cilvēkam, tad tas jau būs daudz. Tā šajā seminārā – ja kaut vienai dāmai šis seminārs ienesīs dzīvē kādas izmaiņas, tad būs bijusi jēga tādu rīkot. Un beigās izrādījās – visas dāmas pēc semināra ir sajūsmā, iedvesmas un jaunu plānu pilnas! Vēl vairākas dienas pēc tam acis staro, smaids uz lūpām, labi vārdi vienai otrai! Tas bija to vērts visās nozīmēs! Pat uzņēmējdarbības nodarbības bija saistošas un interesantas tām dāmām, kuras tā kā pašas tomēr neko nevēlētos uzsākt. Toties palīdzēt un līdzdarboties – jā!

Seminārā nodarbības bija visdažādākās – tā, lai tiktu apskatītas dažādas jomas, dažādi ieskati, un arī lai būtu izpētītas savas pašas iespējas gan iekšēji, gan ārēji. Sākām ar radošu darbošanos – magnētiņa, dekora un konfekšu magones zieda veidošanu, kas varētu noderēt ikdienā dāvanas gādājot savējiem, gan arī iedodot ideju nelielam biznesam vai vismaz iespējai nopelnīt. Numeroloģijas nodarbībās aprēķinājām savu individuālo gadu, tā skaidrojumu, lai saprastu, kā viss notiek pēc numeroloģijas, un kā varētu plānot savu uzņēmējdarbību – no dažādiem aspektiem. Projektu konsultants Vilis Brūveris pavēra aizskaru uz citu uzņēmumu veidošanu, kas jau aktīvi darbojas, un iedvesmoja – ka arī mēs to varam! Kā veldze dvēselei pēc intensīva darba bija dzejnieka Ojāra Ulmaņa un komponista Zigurda Tursa koncerts, kurš visu laiku bija noslēpumā. Un pārsteigums izdevās – dāmas bija priecīgas, pat līdz sajūsmai, jo daudzām Ojārs Ulmanis bijis skolotājs. Viņa dzeja, šķiet, ka nav no šīs pasaules, un viņa paša izpildījumā to dzirdot, sajūta vispār bija nereāli ārpasaulīga. Daudzām visu koncertu acis bija valgas, un nevarēja vien beigties pateicību vārdi dvēseles māksliniekam. Tomēr seminārs vēl turpinājās – arī ar praktiskiem demonstrējumiem Mālu pirtī – pirts gudrības, jo arī pirtnieks ir viena no uzņēmējdarbības iespējām. Viena dāma pat nopēra pašu pirtnieku, tā sākot apgūt šīs prasmes pašai.

Nākamajā dienā uzņēmējdarbības nodarbībās dāmas guva labi saplānotu un strukturētu ieskatu, kā uzsākt uzņēmējdarbību, plusus un mīnusus dažādiem veidiem, visu soli pa solim. Un praktiski mācījāmies noteikt mērķauditoriju, kas ir svarīgi – lai saprastu, vai vispār kādam vajadzīga mūsu piedāvātā prece vai pakalpojums. Ar savu pieredzes stāstu piekrita dalīties divas dāmas no Rīgas – portāla www.sievietespasaule.lv veidotājas. Arvien vairāk viss notiek virtuālā pasaulē, tāpēc viņas iedrošināja uzdrīkstēties arī veidot ko līdzīgu, galvenais – ka tici tam, ko dari! Iedvesmu un atziņas, kas noder ne tikai uzņēmējdarbībā, bet arī sadzīvē dāmas guva divās mazāku grupu nodarbībās – „Nauda tavā dzīvē – kurš kuru?” un „Pārdošana kā instruments uzņēmējdarbībā un sadzīvē”. Tās bija pašas emocionālākās un personiskākās nodarbības, kas atmiņā paliek ilgi. Pēc intensīva darba dāmām biju sarūpējusi skaistuma tūri – iespēju skaisti uzkrāsoties un ieveidot frizūru, lai pēc tam piedalītos foto sesijā. Noslēgumā katra dāma saņēma apliecību ar nodarbību vadītāju parakstiem, un šīs apliecības izlozēja un ar vēlējumu pašas pasniedza viena otrai. Es pati katrai dāmai biju pagatavojusi paldies zīmi, kuru pasniedzot, katrai teicu, par ko šis paldies, Katra tādu zīmi saņēma vēl vienu, lai tālāk pasniegtu vēl kādam ar savu paldies par kaut ko. Un gardumam  – kopīga kūka, bet katrai – pa manis gatavotai konfektei ar katrai atšķirīgu zīmīti klāt – piemēram „Viss izdosies!”, „Plātāku smaidu!”, „Jautrībai”. Smaidi, atvadu bučas, apskāvieni nevarēja vien rimties, visas apmainījās kontaktiem, lai arī turpmāk uzturētu sakarus. Bildes www.draugiem.lv  iepriecina pašas un arī citus. Un man jau top plāns vienam iedvesmojošam semināram tām pašām dāmām kādā tumšā rudens dienā. Ticu, ka ikvienai dāmai pēc semināra dzīve ir mainījusies, kaut par milimetru – iegūtas jaunas draudzenes, ierosmes skaistām dāvanām, pamudinājums uzdrīkstēties, virziens, kā mainīt kaut ko savā dzīvē. Un pati ieguvu pārliecību – viss izdevās, viss bija pareizi izplānots un paveikts! Liels paldies Sorosa fondam – Latvija un projekta direktorei Lainei Blūmai par šo iespēju, liels paldies visām dāmām, kuras ieradās un piedalījās, liels paldies visiem pasniedzējiem un visiem mīļajiem cilvēkiem!

Damu_seminars_Skede_-_otra_die_7 Damu_seminars_Skede_-_pirma_di_18 Damu_seminars_Skede_-_pirma_di_27 Damu_seminars_Skede_-_pirma_di_41

komentāri


Tavs viedoklis ir svarīgs: