Vasaras darbi Beverīnas novadā

Dace ar zveriem wLai gan vasara parasti tiek pieteikta kā laiskas vaļošanās un atpūtas laiks, labi zināms, ka tas nu nepavisam tā nav – jāmarinē taču gurķi, jālasa ogas, jāgrābj siens, jāaizved bērni pie jūras un jāizdara vēl daudzi citi mazāki un lielāki svarīgi darbi, tāpēc arī mēs ar projekta nodarbībām esam drusku piebremzējuši, lai gan nekas no iepriekšminētā netraucēja apmēram 20 patiesiem fotografēšanas entuziastiem nupat, 16. jūlijā, pulcēties uz nodarbību, lai izmantotu unikālu iespēju – paklausīties ko par smalkiem skaistu bilžu uzņemšanas noslēpumiem stāsta viens no slavenākajiem Latvijas dabas un dzīvnieku fotogrāfiem Andris Eglītis. Esam arī izsludinājuši fotokonkursu novada iedzīvotājiem un nu ar nepacietību gaidām dalībnieku darbus.

Taču tas nebūt nav viss – patlaban visi mūsu spēki tiek veltīti mazajam uzņēmējdarbības projektam – amatnieku veikaliņa atvēršanai Trikātā, kas iet roku rokā ar darbu pie interneta veikaliņa topošajā biedrības mājas lapā. Un mēs strādājam – un kā vēl! Likās – nu kas gan tur liels – dabūs telpu, nopirks mēbeles, saliks preci, sadrukās bukletiņus un viss notiks. Oi, oi, kādi maldi, mīļās meitenes! Braucam runāt ar “īstajiem” amatniekiem – ko gan mēs viņiem varam piedāvāt, lai viņi gribētu mums dot savas preces; fotografējam darbus interneta veikalam – bildēm jābūt gana kvalitatīvām; drukāsim bukletu – kāds gan būtu pircējiem visvilinošākais teksts; ņemsim preces no amatniekiem – kā likumīgi un pareizi noformēt attiecības ar viņiem? Un tā simts un viens jautājums un vēl un vēl un tikai nāk klāt. Bet mēs to izdarīsim un mūsu novada rokdarbniekiem būs vieta, kur tirgoties! Nupat jau būsim tikušas galā ar telpu, mēbelēm un iesaiņojuma materiāliem (plauktus, starp citu, nevis pirkām gatavus, bet nopirkām materiālus un sarunājām ar vietējo amatnieku puisi, kurš mums tos pagatavos tieši tādus kā vēlamies) un mājas lapa arī kuru katru brīdi varēs “iet gaisā”.

Aptaujājot draugus un paziņas esam ieguvuši kontaktus tik daudziem cilvēkiem, kas gatavo visādas burvīgas lietas un par kuriem mēs neko nezinājām. Un pat esam iekustinājuši uz darbošanos dažus, kuri bija domājuši, ka varētu ko gatavot pārdošanai, bet nebija pārliecināti, kā to varētu īstenot – un mēs nācām ar savu reālo piedāvājumu! Prieks par šiem cilvēkiem un arī pašām par sevi :)

Linda

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: