„Radošās vasaras nodarbības” Ērģemē

DSC09221w20. jūnijā Ērģemes pamatskolā notika radošās vasaras nometne „Vasaras saulgriežu svētki”. Šiem svētkiem gatavojāmies uz vietas. Visi sadalījāmies pa radošajām darbnīcām. Vienā darbnīcā mācīja pazīt tējas pēc izskata un smaržas. Pēc tam visi devāmies uz pļaviņu, lai savāktu svaigas tējas un sakārtotu tās pušķos žāvēšanai. Otra grupa devās uz lauku mājām, lai ceptu maizīti un parādītu bērniem kā laukos auž uz stellēm. Lūk, ko saka dalībnieki: Man patika aust, es to nekad nebiju darījusi. (Monika); Patika stāstījums, kā pareizi cept maizīti. (Dārta).Trešajā darbnīcā mācījāmies svētkiem rotāt mājas pagalmu. Iznāca ļoti interesanti ziedu pušķi. Vēl iemācījāmies kā no kļavu lapām var pagatavot skaistas cepures. Iepazināmies ar Ērģemes skolas vēsturi. Pēc pusdienām sākām gatavot gardumus svētkiem. Cepām cepumus, pildījām groziņus, cepām pīrāgus, gatavojām rabarberu miestiņu un citus gardumus. Prieks pašiem bija par skaisti noformēto Jāņu galdu.

Ļoti pārdomāta bija svētku norises gaita, skaisti noorganizēta jāņuguns aizdedzināšana. Dziesmas vijās ar rotaļām. No šī pasākuma iemācījāmies kā pareizi svinēt Vasaras saulgriežu svētkus. Un vēl dažas atziņas: Patika gatavot zirņu un siera bumbas. (Emīls) Patika rotaļas un dziesmas. (Auce) Dāvanā saņēmām maizes klaipiņus. Paldies šī projekta atbalstītājiem.

Kārķu skolas vārdā direktore V. Ābele

DSC09254.w DSC09310.w DSC09240w

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: