Radošā nometne ‘’Es vesels un videi draudzīgs!’’ Stabulniekos

P7220360Pagājušajā nedēļā Riebiņu novada Dravnieku pamatskolā īstenojās viena no ļoti gribētām aktivitātēm – vasaras nometne, kas pulcēja 20 bērnus vecumā no 9 – 13 gadiem. Savas radošo ideju izpausmes bērni sāka ar māla vēja zvanu darināšanu un roku nospieduma mālā veidošanu. Tā kā nometnes ideju pamata bija otreizējās parstrādes materiālu izmantošana sadzīvē un interjerā, tad tapa zīmuļu turētāji no latvāņiem, modeļi interjera priekšmetiem no vecām kartona kastēm (galdiņu un krēslu maketi, māju formas, torņi utml.), ziedi un kārbiņas no PET pudelēm, vāzes no vecām stikla piena pudelītēm, kas apgleznojot ieguva citu veidolu. Par garšīgām brokastīm, pusdienām un launagu bērni arī bija sajūsmā. Nometnes laikā ar Riebiņu novada domes finansiālu atbalstu bērni aizbrauca arī ekskursijā uz sulu ražotni ‘’Cido’’ un saldumu fabriku ‘’Skrīveru saldumi’’. Ar interesi varēja vērot, kā top plastmasas pudeles, kurās pilda sulu, kā notiek sulas gatavošana, pildīšana un piegāde uzņēmumiem. Savukārt Skrīveros, bērni pašu rokām gatavoja speciālas gotiņas ar īpašiem papīriņiem sev un saviem mīļajiem cilvēkiem. Nu, protams, neiztikām arī bez Liepkalnu maizes ceptuves apmeklējuma un garšīgas maizes degustācijas.

Uz nometnes noslēguma pasākumu bija ieradušies arī ciemiņi no Sīļukalna pamatskolas, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas, kas iepazinās ar izstādi, ko bija sagatavojuši bērni, kā arī apsprieda savās skolās īstenojamās aktivitātes projektu ietvaros.

Ciemiņiem bija dota iespēja arī radoši darboties enkaustikas mākslā, kur katra no dalībniecēm izveidoja sev gleznu šajā tehnikā. Patiesi ciemiņus priecēja mūsu materiālā bāze un inventārs, ko esam iepirkuši projekta ietvaros. Labus vārdus un veiksmi vēlot, kopīgi pie kafijas tases un kliņģera noslēdzās pasākums ar domu, ka nākamo tikšanos organizēsim Nagļos.

P7240433w P7260473w P7280482 P7260462 P7240404

Projekta vadītāja Skaidrīte Grigale

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: