Pieredzes apmaiņa „Radošās vasaras nodarbības” Vijciema pagastā

radosa vasara w10. jūnija rītā visi sabraucām uz radošās vasaras nodarbību Vijciemā, kur mūs sagaidīja skolas direktore un pārējie dalībnieki. Pēc direktores uzrunas tika sastādītas trīs komandas, kurām izsniedza atšķirības zīmes, jo bija paredzētas trīs darbnīcas – gleznošanas, rokdarbu un datorapmācības. Pabrokastojuši siermaizītes, desmaizītes, tēju un kafiju, dalībnieki devās ekskursijā uz čiekuru pārstrādes ēku, kur mums čiekuru kaltes vadītājs izsmeļoši izstāstīja, kā darbojas čiekuru kalte, kā iegūst sēkliņas un kur pēc tam tās tiek realizētas. Visiem ļoti patika gan šī kalte, gan interesantais stāstījums, jo lielākā daļa dalībnieku  šeit nebija bijuši. Izstaigājām arī dažas interesantas vietas pagasta apkārtnē.

 Kārtīgi papusdienojuši dalībnieki devās uz norādītajām telpām. Rokdarbu darbnīcā nodarbības vadīja skolotāja Anita Lotiņa, kura visiem klātesošiem mācīja , kā veidot  gobelēnus. Šeit tika izmantota iepriekš pagatavota pamatne no kartona un dažādu krāsu dzijas. Iesākums dalībniekiem likās grūts, bet tad jau radās iemaņas un darbs ritēja.

Otrā darbnīcā skolotāja Mārtiņa Vītola vadībā darbojās jaunie gleznotāji, kuriem bija jāuzglezno vāze ar tajā esošām peonijām un īrisiem. Veidojās cita par citu skaistākas gleznas. Atklājās, ka dalībnieku vidū ir patiešām daudz gan gados jaunu, gan gados vecāku mākslinieku.

 Trešās – datorzinību nodarbības vadīja Gita Dudele. Dalībniekiem vispirms pēc dotā attēla bija jāuzmeklē vietas dabā, tad jāizveido datorreportāža par šis dienas notikumiem. Varēja redzēt, ka arī šajā jomā ir lietpratēji, jo prezentācijas bija izveidotas interesantas. Iepazināmies arī ar to darbu, ko vijciemieši bija paveikuši projekta laikā gan prezentācijā, gan arī veikto darbu izstādē.

Tā ātri vien paskrēja laiks un plkst. 15.00 devāmies mājup. Visi bija priecīgi par jaunajiem iespaidiem un ieguvumiem, piedevām arī diena bija ļoti jauka. Paldies vijciemiešiem par laipnību un atsaucību!

Ozolu pamatskolas direktore Dzidra Švarte

radosa vasara 13 102 radosa vasara 13 105

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: