Murmastienes bērni Itālijā

Ceļā uz picēriju wKad cilvēks uzsāk kaut ko darīt, ne vienmēr var zināt, kurp tas viņu aizvedīs. Tā arī Murmastienes bērni, pateicoties projekta „Murmastienei ir jābūt!” aktivitātēm, ziemā sāka apgūt itāļu valodu, pat nenojaušot, ka vasarā viņi patiešām arī nokļūs bērnu nometnē Ziemeļitālijā. Nu jau satraukums ir galā. Prātā vien saulainas atmiņas. Datorā neskaitāmas bildes, kuras ir teju vienīgie liecinieki laikam, ko tur pavadījām. Desmit skolēni no Murmastienes pamatskolas 16. jūnija svētdienas rītā pulcējās pie skolas, lai dotos uz Rīgas lidostu. Sveikas uztraukti laimīgajiem vecākiem un – Itālija, mēs nākam!

Astoņas dienas pagāja nemanot. Uzturējāmies Brešas apgabalā, kur mūs laipni uzņēma Madonna della Neve skolā. Pirmais pārsteigums – nakšņošanai tiekam sadalīti pa vienam katrs savā ģimenē. Neliels kultūršoks, neziņa un satraukums. Tomēr… lieliska iespēja iepazīt īstu Itāliju, tās cilvēkus, kultūru un ikdienu. „Itāļi ir ļoti viesmīlīgi un labsirdīgi,” stāsta Murmastienes jaunieši. Ikviens dalībnieks vēlāk atzīst, ka visspilgtāk no šī brauciena atcerēsies tieši ģimeni, kurā dzīvoja.

Noteikti jāpiemin, ka nometnē bez mums piedalījās aptuveni 120 Itālijas bērni un jaunieši, kā arī daži latviešu jaunieši no Rīgas katoļu ģimnāzijas. Ja kaut reizi dzīvē ir gadījies būt ar itāļiem, sapratīsiet, ka nometne ar tik daudz dalībniekiem varētu būt diezgan skaļš un jestrs pasākums. Tā arī bija. Jebkas kļuva par piedzīvojumu. Brauciens ar velosipēdiem 37 grādu karstumā, došanās uz akvaparku, nacionālā dabas parka apmeklējums, ekskursija akmeņu lauztuvē, ceļš kalnu līkumos, diena piedzīvojumu parkā, kāpelēšana pa kokiem, dārgumu meklēšana naktī, braukšana ar kartingiem. Neskaitāmas lietas, ko daudzi no mums darīja pirmo reizi. Un kāpēc lai tas nebūtu Itālijā?

Burvīgs piedzīvojums un vērtīga dzīves pieredze, kas prasīja arī lielu drosmi. Būt svešā valstī, svešā vidē, kontaktēties svešā valodā, tas nav nemaz tik vienkārši. Liels paldies arī vecākiem, kas nenobijās, uzticējās un deva savām atvasītēm šo iespēju!

Milānā

Ilze Zepa, projekta „Murmastienei ir jābūt!” itāļu valodas nodarbību vadītāja

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: