„Mākoņu Stūmēju” iniciatīva sporta svētkos Tirzā

2012_SM2S_20 Tirza jauniesu inic.pr.sporta svetki 22.06.13. 22 pleve kalnsPagasta tradicionālajos Līgo sporta svētkos arī šoreiz dalībnieki bija ieradušies ne tikai no Tirzas pagasta – arī Lizuma, Druvienas un citu pagastu iedzīvotāji labprāt piedalījās sporta aktivitātēs. Tas ļoti priecē, jo mūsu svētki kļūst arvien plašāki un apmeklētāki. Lai arī sporta svētki šogad norisinājās 22., nevis 23.jūnijā kā ierasts, Tirzas pagasta estrādē bija sapulcējušies pietiekami daudz sportot gribētāju, kuri bija gatavi sevi apliecināt dažādās individuālajās un arī komandu disciplīnās.

Laikā kamēr futbola un tautas bumbas laukumos norisinājās spraigas cīņas, ikvienam svētku dalībniekam bija iespēja izmēģināt kādu no deviņām individuālajām sacensībām, kā arī vienkārši pavadīt laiku spēlējot galda tenisu, novusu, šahu un dambreti. Šo iespēju svētku dalībniekiem piedāvāja „Mākoņu Stūmēji” – jauniešu grupa, kura maija sākumā organizēja estrādes saliņas sakopšanu.

Šoreiz mūsu mērķis bija mazliet atdzīvināt svētkus. Lai gan Līgo dienas sporta aktivitātes ir ļoti sena tradīcija un sportisti to apmeklē regulāri, šķita, ka ir zudusi rozīnīte. Vairākums dalībnieku labprāt pārbauda savus spēkus individuālajās sacensībās, taču mums škita, ka jāpiedāvā arī tādas aktivitātes, kuras vienkārši var izbaudīt no sirds, neuztraucoties par to, vai tu būsi labākais.

Šķita, ka lielākā aktivitāte un rosība bija pie galda tenisa, spēlē iesaistījās gan lieli, gan mazi. Skolēni nebaidījās sacensties ar pieaugušajiem, parādot ko ir iemācījušies skolas laikā spēlējot tenisu gandrīz vai katru starpbrīdi.

Taču visneierastākā aktivitāte bija šļūkšana no kalna pa plēvi. Šķiet, ka nevienu – ne lielu, ne mazu, neuztrauca tas, ka drēbes varētu palikt slapjas vai netīras. Prieks burtiski staroja no bērnu (un arī pieaugušo) acīm. Nauris, izdarījis vairākus bravūrīgus šļūcienus, jautāja vai nākamgad ari būs šāda aktivitāte. Griestiņu brāļi nepameta kalnu vairāk kā stundu, kā arī paspēja izstāstīt to, ka mājās ierīkos šādu pašu atrakciju. Arī meitenes, ietinušās lielajos plastmasas maisos, laimīgas šļūca lejā.

Ir svarīgi piedāvāt jaunas aktivitātes šādos pasākumos, īpaši bērniem, kuri šķita mazliet sašļukuši par to, ka nevar trāpīt bumbu augstajā grozā vai aizmest lidojošo šķīvīti pietiekami tālu. Mans ir liels prieks, ka viņiem par sporta dienu paliks labas atmiņas.

Anete

012_SM2S_20 Tirza jauniesu inic.pr.sporta svetki 22.06.sp.svetku atklasana.w 2012_SM2S_20 Tirza jauniesu inic.pr.sporta svetki 22.0jauniesu inic.gr.-tiesnesi w

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: