Lielisks “Solis” Malienā

vasara 3Jūnijs vairākiem Alūksnes novada skolēniem atmiņā paliks ar piecām labi un lietderīgi pavadītām dienām Malienā nometnē „Solis”. Nometnes aktivitātes mācīja kļūt patstāvīgākiem, pārvarēt grūtības, apgūt jaunas prasmes, kuras varētu noderēt ikdienā, kā arī sadarboties, cienīt otra viedokli un rūpēties par savu veselību.

Nometnes dalībnieki naktis pavadīja teltīs, mācījās sadzīvot ar dabas untumiem un izbaudīja, kā ir dzīvot bez īpašām ērtībām, pie kurām ikdienā esam pieraduši. Tas nebūt nebija tik viegli, kā varēja likties, bet kopīguma sajūta ļāva vieglāk pārvarēt šķēršļus. Dienās tika apgūta pirmās palīdzības pieredze, iepazīti ēdami savvaļas un ārstniecības augi, dzerta veselīga tēja, uzklausīti ugunsdzēsības un glābšanas dienesta padomi un aplūkota glābējiem pieejamā tehnika, apgūta prasme orientēties pēc norādēm, kā arī dažādu mezglu siešanas prasme, ugunskura kurināšana un ēdiena gatavošana uz tā. Nopietns pārbaudījums bija pārgājiens uz Ates muzeju un nakts siena pūnītē, kura bez nometnes dalībniekiem patika arī simtiem odu.

Visu nometnes dalībnieku un organizatoru vārdā liels paldies „Ziemeļu” saimniekiem Inārai un Robertam Zeltiņiem, feldšerei Ivitai Krevicai, Alūksnes un Ates muzeju darbiniekiem, VUGD Alūksnes daļas darbiniekiem, atsaucīgajiem AVĢ jauniešiem Rūdolfam Ziņģim un Edgaram Razmislovam, pavārei Tatjanai Smirnovai par gardajiem un sātīgajiem ēdieniem, vienmēr laipnajiem Bānīša mašīnistam un konduktoram, Sorosa fondam – Latvija un Alūksnes novada pašvaldībai par piešķirtajiem līdzekļiem, kā arī audzinātājām, bez kurām nometne nebūtu tāda, kā bija – Indrai, Ilgai, Ramonai, Ievai – un visiem nometnes laikā satiktajiem labajiem cilvēkiem!

Vairāk bilžu

https://plus.google.com/photos/104208147699218113145/albums/5892973614261852273 un

http://www.draugiem.lv/user/328869/gallery/#/user/328869/gallery/?pid=314973562

                  Nometnes vadītāja Ilze Andronova

vasara1 vasara 2 vasara

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: