Dunavā gatavo krājumus ziemai

Konservēšana 048wDunavas skolā arī vasarā notiek aktīva darbošanās. Kad dārzos krietni paaugušies dārzeņi, nogatavojušās ogas, arī mežs sniedz savas veltes, projekta ietvaros notiek praktiskas nodarbības konservēšanā – produktu sagatavošanā uzglabāšanai. Skolotājas Ainas Vēveres vadībā jau notikusi nodarbība , kurā galveno varoņu lomā bija mūsu dārzos novāktie gurķi. Dažu stundu laikā, daudzām čaklām rokām darbojoties, tapa daudzveidīgi gurķu salāti: gurķi ar mārrutkiem, ar sinepēm, ar pētersīļiem, ar ķiplokiem, ar sīpoliem, ar tomātu mērci. Marinēti un mazsālīti gurķi un pavisam maziņi gurķīši, kā arī gurķu asorti.

Līdzpaņemto recepšu bija tik daudz, ka visas izmēģināt nebija iespējams, toties ar tām apmainīties gan. Tā kā bija sanākušas konservētājas ar dažādu pieredzi, vērtīgi ieklausīties naskāko saimnieču padomos un konservēšanas noslēpumos.

 Burkās liekamais tika arī degustēts, un tapa skaidrs, kas katra garšas kārpiņām ir labākais un aromātiskākais. Tiesa gan, īstā garša būs vēlāk, kad visas sastāvdaļas, „sadraudzēsies”. Čakli strādājot, tika piepildītas vairāk kā 40 dažāda izmēra burkas, to saturu ziemā baudīs skolas bērni, kā arī Ziemassvētkos dāvināsim pagasta vientuļajiem cilvēkiem.

Bet dārzos gurķi vēl aug pilnā sparā, tāpēc arī savi pagrabi pildīsies ar visdažādākajos veidos konservētiem gurķiem, kā arī citiem dārzeņiem un ogām. Nākamā nodarbība veltīta sulām, kompotiem un ievārījumiem, tad kārta dažādiem salātiem. Savā pulkā mīļi aicinām ikvienu apgūt jaunas prasmes.

Visām nodarbībām beidzoties, būs pieejama mūsu „Konservēšanas grāmata”.

Astra Liopa

Konservēšana 037 Konservēšana 056

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: