Druvienas jaunieši kopā strādā un kopīgi priecājas par paveikto

100_4954.w„Kopā mēs varam un darām!”….cik gan patiesi šie vārdi. Kā apstiprinājums šo vārdu patiesumam ir brīnišķīgi izdevušies trīs jauki pasākumi Druvienā. „Kopā mēs varam un darām!” – ar šādu nosaukumu Druvienā tika izsludināta, SFL atbalstītā pilsoniskās līdzdalības projekta, pasākumu virkne. Druvienas jauniešu forums ar nosaukumu „Cepums”, skolas pagraba sakārtošanas talka, kā arī atpūtas pasākums.

13. jūlijā norisinājās Druvienas jauniešu forums „Cepums”. Tas notika Druvienas pamatsskolas zālē. Uz to ieradās 21 aktīvs un strādāt gribošs jaunietis. Radošā un neformālā gaisotnē radās daudz interesantas un arī reālas idejas par to, kā nākotnē Druvienas jauniešiem iesaistīties sava pagasta rīkotajās aktivitātēs, ne tikai vērojot un atbalstot no malas , bet piedāvājot savu palīdzību, idejas, rīkot pasākumus pašiem, būt visiem kā viens vesels. Kā arī lietderīgi un aktīvi pavadīt savu brīvo laiku.

Kā jau bijām cerējušas, foruma laikā radās daudzas unikālas, bet īstenojamas idejas, piemēram, idejas par brīvdabas kino, folkmūzikas festivālu, jaukto kori, jauniešu deju kolektīvu un skolas parka labiekārtošanu un vēl un vēl, un vēl –  šīs ir tikai dažas, kopumā to bija ļoti daudz. Taču var teikt, ka šīs idejas jau ir īstenošanās procesā.

Jauniešu forumam īpašu „odziņu” piebūra atraktīvā foruma vadītāja Ieva Garjāne no Gulbenes. Forumā bija arī īpašais ciemiņš – Gulbenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis, kuram esam ļoti pateicīgas par klātbūtni un jaukajiem vārdiem, kas viennozīmīgi iedvesmoja jauniešus darbam, lika saprast ka viņi katrs ir svarīga daļa no viena veseluma.

Ar „Cepumu” aizsākas aktīvāka un vienotāka Druvienas jauniešu kustība. Jaunieši jau drīzumā vienojās tikties atkal, lai sastādītu gada aktivitāšu plānu un visi kopā sāktu rīkoties.

Gandrīz tieši pēc nedēļas 19.07. bija Druvienas pamatskolas (kas agrāk bija barona muiža) pagraba sakopšanas talka. Pagrba talkas mērķis – nākotnē tajā plānots ierīkot radošo aktivitāšu centru.Sakopšanas darbiem bija liela atsaucība – bija ieradušies gan lieli, gan mazi Druvienas pagasta iedzīvotāji, taču kā pamats bija Druvienas jaunieši. Kopīgi stradājot roku rokā,  pagrabs tika iztīrīts līdz pēdējam puteklītim. Un šajā niecīgajā laika sprīdī tas burtiski parvērtās un sāka atgādināt senlaicīgas, noslēpumos tītas telpas. Paralēli darbam katrs talcinieks iedomājās kā šīs telpas izskatījās pagātnē, ko tās vēlaizvien slēpj un arī radās vizualizētas nākotnes vīzijas, par to, kā būs nakotnē.

Pēc labi padarīta darba talcinieki cienājās ar gardām pusdienām.

Vakarā pēc talkas, Druvienas kultūras namā, druvēnieši tika aicināti uz balli. Tas bija kā atalgojums talciniekiem un, kā saliedētības pasākums visiem Druvienas un ne tikai Druvienas iedzīvotājiem.

Pilnīgi noteikti varam apgalvot, ka esam guvušas milzīgi daudz patīkamu emociju, pārliecību par sevi un par Druvienas jauniešiem un viennozīmīgu apstiprinājumu, ka „kopā mēs varam un darām!”

Baiba un Ieva

100_4837w 100_4865.w 100_4923

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: