Druvienā aizvadīta pirmā vasaras nometne „Ceļā uz Līgo svētkiem”

nometne 2Svētki pavadīti, un ir ļoti labas sajūtas, jo nometnes noslēgums – līgošana pie Druvienas vecās skolas bija apveltīta gan ar īpašu atmosfēru, gan vienreizējiem laika apstākļiem! Bet galvenais – kopības sajūta, bērni kopā ar ģimenēm, pašu gatavoti vainagi un vijas, ugunskura vieta, pašu siets siers! Tā Druvienas pamatskolā aizvadīta pirmā vasaras nometne „Ceļā uz Līgo svētkiem”, kas pulcēja 24 dalībniekus vecumā no 6 līdz 14 gadiem, kā arī divas māmiņas.  Nometnes programma aicināja bērnus iepazīties ar Līgo svētku tradīcijām, praktiski darboties svētku sagatavošanā un nometnes noslēgumā pa īstam svinēt svētkus. Izdevās lieliski, jo bērni ar prieku piedalījās visās aktivitātēs: mācījās pīt vainagus un gatavot dažādus svētku noformējumus, keramikas nodarbībās izgatavoja medaļas Līgām un Jāņiem, kokapstrādē izveidoja plostiņus svētku vakaram un iepazinās ar latvju rakstu zīmēm, pie Druvienas saimnieces mājās sēja sieru, plenērā gleznoja vasaras pļavu, stādīja ozolus skolas parkā, mācījās atpazīt un vāca tējas zāles, mācījās dziesmas, rotaļas un dančus Līgo vakaram. Nometnes noslēgums notika pie Druvienas Vecās skolas – muzeja, kur 22.jūnija vakarā kopā ar daudziem līgotājiem no tuvienes un tālienes tika ieskandināti svētki. Kopības sajūta un latviskā piederība šajā vakarā aizrāva gan mazus, gan lielus. Uguns rituāls pie lielā ugunskura muzeja pļavā, un mūsu vēlējumi , ziedojot ugunij deviņas Jāņu zāles – lai druvēnieši turas kopā, lai visiem spēks un izturība, lai Druvienā dzimst bērni, lai bērni aug sirdsgudri , lai … – šie spēka vārdi  ir izskanējuši. Loti daudzi bērni, jaunieši un vecāki dalījās savās sajūtās, ka šie ir bijuši vieni no jaukākajiem un piepildītākajiem Līgo svētkiem!

nometne 1 nometne 3 nometne nometne 6 nometne 5

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: