Zaņā draudzīgi sporto ģimenes un draugu kompānijas!

jūnijs. wSestdien, 8. jūnijā pie Zaņas pagasta sporta angāra norisinājās Ģimeņu sporta svētki, kurās atļauts startēt bija arī draugu kompānijām. Ģimeņu sporta svētku idejas autors bija Sandis Gedominskis, kurš projekta „Sabiedrisko centru attīstības turpinājums Saldus novadā” ietvaros sava un kaimiņu pagastu iedzīvotājiem organizē aizraujošas sporta nodarbības un pasākumus. Lai līdzvērtīgi varētu konkurēt ģimenes ar maziem bērniem un ģimenes, kur ir pusaudži vai tikai pieaugušie, Sandis bija izdomājis netradicionālus sacensību veidus, kur vairāk bija nepieciešama veiksme, nevis meistarība. Pēc nolikuma, komandā varēja startēt četri cilvēki, nenosakot ierobežojumus, vai tie ir bērni vai pieaugušie. Kopā uz starta izgāja 8 komandas, kuras vairāk nekā divas stundas sacentās „šautriņu mešanā”, „basketbola soda metienos”, „florbolā”, „frīsbijā”, „waterpong” un jautrā stafetē, kur trijiem no komandas vajadzēja rāpot un pat līst uz vēdera  ar aizsietām acīm, bet vienam skaļi komandēt, kādā virzienā jādodas. Sacensības noritēja draudzīgā atmosfērā – komandas viena otru uzmundrināja, reizēm arī draudzīgi „apcēla” un kopīgi priecājās par veiksmēm.

Sportotāji atzina, ka  ir ļoti interesanti sacensties, jo startējot komandā, kopā ar sev tuviem un labi zināmiem cilvēkiem ir zināms, kuram padodas labāk tēmēt mērķī, kuram skriet, tāpēc varēja sadalīt spēkus tā, ka stiprākais mēģina „izvilkt” visu komandu.

Noslēgumā sacensību galvenais tiesnesis paziņoja, ka, apkopojot visus rezultātus, izrādījās, ka tie ir pilnīgi vienādi, tātad ir triumfējis ģimenes un draudzības spēks. Katrai komandai gan tika piešķirta nominācija, piemēram – līdzīgākie, taktiskākie, lēnākie metēji u.c. un visbeidzot komandām balvās tika pasniegtas gardas kūkas, bet vismazākajiem sportotājiem – medaļas ar Zaņas pagasta logo un šokolādes olas. Dažiem mazajiem sportotājiem tā bija pirmā medaļa viņa mūžā.  Dalībnieki organizētājiem teica paldies par interesantajām spēlēm un par to, ka Zaņas pagastā tiek novērtētas un godātas ģimenes.

Kas zina, bet iespējams šis pasākums nākotnē mūsu sportiskajam pagastam dos jaunus svētkus, kur godā tiks celts ne tikai sports, bet arī Ģimenes.

DSC_0156 DSC_0164 DSC_0204

Aiga Jurova, projekta koordinatore Zaņā

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: