Tirza: „Pagalma svētki bija uz bis!”

Tirza_29.05.13._pagalma sv.soc.nama.wTādus vārdus mums otro pagalma svētku laikā teica tirzmaliete Ieva Bērziņa – Tirzas SVAN vadītāja. 29.maija rīts šķita drūms un pelēks, pavisam nelabvēlīgs, lai svinētu jau otros pagalma svētkus. Taču tas netraucēja ne svētku dalībniekiem, ne viesiem. Šajā dienā devāmies ciemos uz diviem pagalmiem Tirzā. Pirmā pietura šajā rītā – senatnīgā mājā ar skaisto nosaukumu „Ceriņkalns”. Nelielais lietutiņš nebija šķērslis, lai izbaudītu koncertiņu un radoši izpaustos, apgleznojot burciņas. Biruta, kura ir „Ceriņkalna” māju iemīniece, stāstīja, ka viņai vislabāk patika bērni, kuri spēlēja ģitāras un viņa ļoti labprāt šādu pasākumu apmeklētu vēlreiz. Arī citi pagalma svētku dalībnieki bija priecīgi par viņiem piedāvāto iespēju šādi izklaidēties, jo, kā stāstīja paši cilvēki, viņu bērnībā šādas izklaides nebija.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Tirzas sociālās aprūpes namu. Kamēr braucām, lietus jau pieņēmās spēkā. Bet tas mūs skumjus nepadarīja, visi kopā dziedājām „Zemenes”, „Balli Baložos”.

Aprūpes nama pagalmā, zem nesen uzbūvētās lapenītes jumta, mūs jau gaidīja nama iemītnieki un citi Tirzas iedzīvotāji. Tā kā lietus jau „gāza kā ar spaiņiem” mūsu koncertiņš, lielākoties, notika zem lietussargiem. Taču arī tas neviena garastāvokli nesabojāja, tieši otrādi, aprūpes nama iemītnieks Brunis atzina, ka mūsu klātbūtne šo lietaino dienu ir uzlabojusi un mums noteikti jāatgriežas arī tad, kad būs saulains laiks. Tā nu mēs, spītējot lietum, zem lietussargiem saspiedušies, dziedājām, cepām desiņas, ēdām konfektes, smējāmies un vienkārši aprunājāmies par dzīvi.

Atpakaļceļš izvērtās tikpat jauks – ģitāras skaņām un bērnu čalām piepildītais autobuss mūs smaidīgus un priecīgus atveda atpakaļ uz skolu.

Kā svētku organizatores varam droši teikt – esam lepnas par paveikto, par iespēju iepriecināt vecos cilvēkus, par iespēju ļaut bērniem izpausties radoši un izrauties no ierastā.

Anete: Tāpat šie svētki ir bijuši liels piedzīvojums arī man pašai, tā ir iespēja paskatīties uz lietām no citas puses, jo intervējot svētku viesus un jautājot par viņu bērnību, redzēju skumjas viņu acīs, jo šādus pasākumus cilvēki nav varējuši izbaudīt. Tāpēc prieks ir divtik liels, ka ļaujam viņiem izbaudīt kaut ko tādu tagad.

Rasma: Man bija milzīgs prieks, ka spējām iepriecināt vecos cilvēkus un viņu atsaucība uz šiem pasākumiem bija necerēti liela, arī tad, ja lietus līst uz galvas. Manuprāt, tā bija arī laba iespēja skolēniem sastapties ar vecākas paaudzes cilvēkiem un mācīties to dzīves gudrību. Vienmēr priecē redzēt kā sastopas dažādas paaudzes. Es noteikti vēl piedalīšos šāda veida pasākumos, ja būs tāda iespēja. Tā bija interesanta un ļoti liela pieredze, kas palīdzēs arī turpmākajā dzīvē kontaktēties ar dažādu paaudžu cilvēkiem.

Pasākuma organizatores Anete un Rasma

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: