Skaisti pārsteigumi Apes projektā

Labākais kungs- neviena kavēta nodarbība (A.v.)Ir noslēdzies mācību un aktivitāšu gads, un mēs vēlamies pastāstīt par aktivitātēm, kuru rezultāti mūs patiesi pārsteidza. Viena no tām – angļu valodas nodarbības. Kad noslēguma nodarbībās lūdzām uzrakstīt pārdomas par mācībām, jāsaka, ka tik daudz labu vārdu vienkopus nebijām lasījuši. Visur skanēja – paldies. „Paldies par fantastisko iespēju, laba organizācija, vienreizēja pasniedzēja, dopings visai nedēļai, jautrs pasākums, laiks paskrien nemanot, gribam to turpināt, beidzot iespējas strādājošiem!” Daudzi atzīmēja, ka veiksmīgi ir tas, ka nodarbības notiek vakaros, un tie, kuriem ir maiņu darbs, mainījās un atstrādāja. Kopumā angļu valodas projektā iesaistījās 75 vietējās kopienas iedzīvotāji, 5 bija no kaimiņu novada; līdz noslēgumam izturēja gandrīz 2/3. Veicot statistisko analīzi, secinājām, ka pieci dalībnieki nav izlaiduši nevienu nodarbību, vēl 5 – tikai vienu! Pēdējā nodarbībā izsniedzām projekta grupas paldies, pašu veidotu sertifikātu visiem, kuri izturēja, bet pašiem uzcītīgākajiem bija pārsteiguma balviņa. Tas ir tik aizraujoši – redzēt, kā zemnieks, pārdevēja, skolotāja, galdnieks un daudzu citu profesiju pārstāvji nosarkst , apmulst, bet jūtas ļoti gandarīti, ka ir ievēroti un novērtēti. Un kārtējo reizi mēs redzējām, ka labs vārds, smaids un vienkārši paldies ir nenovērtējams savstarpējās attiecībās, Noslēgumā visi izteica vēlēšanos turpināt, iesaistoties ar līdzfinansējumu, kam arī ir savs pamats, jo mācību materiāli ir tikai pusē. Protams, ka ne visi tiksies rudenī, bet mēs domājam, ka tie mērķtiecīgākie būs, un viss turpināsies pateicoties Pārmaiņu skolas projektam!

Otrs mūsu pārsteigums – kustīgie pirmskolas dejotāji, kuru vecāki iesaistījās tērpu veidošanā. Tapa brīnišķīgi Teletūbiju tērpi un mākonīšu apmetnīši. Vecāki pat finansiāli ieguldīja – visi vecāki, ko ikdienā ir ļoti grūti panākt. Dažas dienas pirms pasākuma, skolas šūšanas klase zumēja kā bišu strops, jo notika pēdējās uzlaikošanas, kļūdu un nepadarīto darbu darīšana. Bērni, mammas, omes un apjukušie tētīši, brīžiem likās, ka neko vairs nevar saprast, bet pamazām viss norima. Pirmā uzstāšanās bija sporta deju konkursā „Aprīļa pilieni”, kur mazie dejotāji bija kā pārsteigums nobeigumā. Pārsteigums izdevās – mirdzēja acis bērniem, vecākiem un pārējiem skatītājiem. Sekoja uzaicinājums uz bērnu svētkiem kaimiņu pagastā. Tā nu mēs esam tādas mazas zvaigznītes! Mazie dejotāji atkal tiksies rudenī, bet mammu galvās jau virpuļo idejas par nākamajiem tērpiem. Kā saka tautas parunā: ”Iedod mazo pirkstiņu….”

Kārtējo reizi pierādījās, ka paveikt var daudz, bet ir nepieciešams virzītājs vai ceļa rādītājs, lai viss izdotos. Šoreiz tā bija projekta komanda, kura varēja darboties pateicoties SFL piedāvātajām iespējām.

Mākonīši Mākonītes Teletūbiji (2) Kaimiņu novada ļaudis arī ļoti čakli (A.v.) Angļu valodas iesākums.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: