Palīdzēsim Druvienas koklēm skanēt Ķīnā!

kokles 046Pēc uzstāšanās konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” noslēguma pasākumā 2012.gada septembrī folkloras kopa „Pērlis” saņēma oficiālu ielūgumu piedalīties tradicionālās kultūras festivālā Ķīnā no šī gada 19. līdz 30. septembrim. Plānots, ka uz tradicionālās kultūras festivālu Ķīnā dosies 24 folkloras kopas dalībnieki. Ķīnas puse sedz visus dalībnieku uzturēšanās, ēdināšanas un vietējā transporta izdevumus, pašiem jānodrošina finansējums aviobiļešu iegādei, un te nu mums ļoti nepieciešama palīdzība. Bet stāstīsim visu pēc kārtas:

Folkloras draugu kopa „Pērlis” izveidojās 1996. gada Lieldienās. Sākumā folkloras kopā dziedāja un muzicēja daudzbērnu ģimenes, kuras vēlējās labāk iepazīt mūsu tautas gara mantojumu, atdzīvināt senās tradīcijas savās sētās un rosināt to darīt arī citus ļaudis. Pa šiem gadiem  folkloras kopa  ir izaugusi, tai piepulcējušies skolas bērni, jaunieši un citi interesenti. Kopš 1997.gada folkloras kopa „Pērlis”  piedalījusies visos folkloras festivālos „Baltica” Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Druvēnieši muzicējuši arī Polijā un Turcijā. 2006.gadā tika izdots Druvienā pierakstīto tautasdziesmu audio disks un melodiju krājums. Folkloras kopas muzicēšanu raksturo divi galvenie virzieni: tradicionālā, etnogrāfiskā dziedāšana un instrumentu spēle, taču dažreiz kāda dziesma ieskanas arī postfolkloras manierē ģitāras pavadījumā. Folkloras kopas dalībnieki galvenokārt savos priekšnesumos spēlē uz šādiem mūzikas instrumentiem: kokle, stabule, dūdas, bungas, ģīģa, vargāns, svilpaunieks. Dalībnieki savus priekšnesumus papildina ar rotaļām un dančiem.

2010.gadā ar folkloras kopas jauniešu iniciatīvu un Sorosa fonda – Latvija iniciatīvas „Pārmaiņu iespēja skolām” atbalstu aizsākās kokļu izgatavošanas un vasaras folkloras nometņu kustība Druvienā. Gandrīz katram kopas dalībniekam ir paša gatavota kokle. Izgatavoti vairāk kā 60 jauni mūzikas instrumenti. Folkloras kustība Druvienā ar katru gadu pulcē arvien vairāk interesentu no visas Latvijas.

Folkloras kopa „Pērlis” ir kā pierādījums tam, ka Druvienā un Gulbenes novadā tiek augstu vērtēta latvisko tradīciju atdzimšana, tradicionālā kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana. Daudzi  kultūras pasākumi Druvienā, Gulbenes novadā,  tuvākos un  tālākos pagastos nav iedomājami bez mūsu skanīgajām koklēm un „Pērļa„ muzicēšanas.

2012.gada septembrī folkloras kopa „Pērlis” piedalījās konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” noslēguma pasākumā Ventspilī. Druvienas koklētāji guva lielu atsaucību klausītāju un augsto ciemiņu vidū. Pēc pasākuma Ventspilī folkloras kopa „Pērlis„ saņēma oficiālu ielūgumu piedalīties tradicionālās kultūras festivālā Ķīnā. Festivāla norises laiks no 19. līdz 30. septembrim. Plānots, ka uz tradicionālās kultūras festivālu Ķīnā dosies 24 folkloras kopas dalībnieki.  Ķīnas puse sedz visus dalībnieku uzturēšanās, ēdināšanas un vietējā transporta izdevumus, pašiem jānodrošina finansējums aviobiļešu iegādei.

Folkloras kopas dalībnieki apzinās, ka ar vēlēšanos aizbraukt uz Ķīnu vien nepietiek. Viņi ir gatavi ieguldīt savu laiku un darbu, piedaloties  sabiedriski lietderīgos  darbos, talkās pie vietējiem uzņēmējiem, pasākumos, kuru ietvaros tiks piesaistīti ziedojumi. Jau tagad tiek gatavotas dažādi rokdarbi labdarības tirdziņiem (etnogrāfisko zīmju amuleti, kas darināti no māla un koka, koka rotaļlietas, koka izstrādājumi, māla izstrādājumi, glezniņas, rotaslietas). Līdztekus tirdziņiem, visas vasaras garumā, arī Dziesmu svētku laikā,  folkloras kopa par ziedojumiem sniegs muzikālus priekšnesumus, koncertus. Ir pieteikusies jauniešu grupa , kuri kā ielu muzikanti  Rīgā vāks ziedojumus folkloras kopai.

Viens no galvenajiem ziedojumu piesaistes veidiem ir ziedojuma tālrunis. Dažādu pasākumu laikā gan novadā, gan ārpus tā cilvēki tiks aicināti ar labdarības zvanu atbalstīt braucienu uz Ķīnu.

Kā apliecinājumu savām aktivitātēm varam minēt  pirmos labdarības ziedojumus, kas tika savākti Pavasara tirgus laikā 12.maijā Druvienā un 18. maijā Tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā Gulbenē.

Piedalīšanās tradicionālās kultūras festivālā Ķīnā folkloras kopai dos iespēju popularizēt latviskās identitātes tēlu, bet galvenais – nest pasaulē mazās Druvienas un Gulbenes novada vārdu!

Ikvienam  iedzīvotājam ir iespēja atbalstīt  Druvienas folkloras kopu „ Pērlis” , zvanot pa ziedojumu tālruni 90006883, maksa par vienu zvanu Ls1 vai veicot  pārskaitījumu uz norēķinu kontu LV73 HABA 0551 0364 7157 6 (Druvienas pagasta attīstības biedrības „Pērļu zvejnieki”, reģ. Nr.40008139963, speciāli atvērtais konts).

 Būsim pateicīgi par atbalstu un ieinteresētību!  Lai Druvienas kokles skan Ķīnā!

 Folkloras kopas atbalstītāja,  Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: