Jaunannas aktīvie, drosmīgie un darbu mīlošie pusaudži

Cik pavasaris ir skaistsŠīgada īstenotā projekta ietvaros skolēniem, kuriem patīk aktīva darbošanās dabā, ir iespēja piedalīties tūrisma aktivitātēs. Apgūstam dažādas jaunas praktiskas iemaņas, sadarbības prasmes, pārbaudām savu fizisko izturību un varēšanu gan orientējoties mežā, gan braucot ar velosipēdu, gan peldot un veicot dažādus citus pārbaudījumus. Ziemas mēnešos apguvām teorētiskās zināšanas. Mācījāmies tūrisma mezglu siešanu, nelielu koka konstrukciju modelēšanu, darbošanos ar kompasu un topogrāfiskos apzīmējumus kartēs.

Ziema šogad bija gara, tāpēc ar īpašu prieku sagaidījām sniega nokušanu un iespējas doties dabā, lai apgūtās teorētiskās zināšanas varētu pielietot praksē. Atbildīgākais uzdevums bija piedalīšanās orientēšanās sacensībās „Horizonts”, kur bērniem vajadzēja būt pietiekoši drosmīgiem, lai patstāvīgi dotos svešā mežā un izmantojot karti un kompasu atrastu visus savai vecuma grupai atbilstošos kontrolpunktus. Šāda pirmā patstāvīgā orientēšanās ir neaizmirstams piedzīvojums, kas ir piepildīts gan ar prieka saucieniem atrodot pareizo kontrolpunktu, gan ar kādu noraudātu asaru, ja nav izdevies karti noorientēt pareizi un ir sanācis aiziet nepareizā virzienā. Tomēr brīnišķīgā sajūta, ka es pats spēju iziet visu trasi un sasniegt finišu atmiņā paliek uz ilgu laiku.

Šobrīd esam uzsākuši gatavoties nometnei, kura notiks no 7.-14. jūlijam Salacgrīvā. Tas būs nopietns pārbaudījums gan skolēniem, gan arī skolotājiem, jo pirmo reizi būt nedēļu projām no mājām, dzīvot telšu pilsētiņā, izmantojot tikai tās ērtības, ko paši sev spējam izveidot, iekļauties nometnes režīmā un prast sadzīvot arī ar to, kas man varbūt nepatīk, nav nemaz tik viegli. Neskatoties uz visām grūtībām ceram, ka šī būs neaizmirstama nedēļa 16 drosmīgajiem un aktīvajiem Alūksnes novada pusaudžiem.

Marita Zelča, tūrisma nodarbību vadītāja

Vai skriet apkārt pa takām, vai taisni pēc azimuta Pēdējie norādījumi pirms došanās mežā orientesanas 023 Man viss ir skaidrs Finišs Ciemojoties kaimiņu pagastā

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: