Īpašie atradumi Nagļos – pašu cilvēki un viņu talanti

IMG_0355Starpatskaites sagatavošana bijis labs iemesls, lai atskatītos uz paveikto un saprastu, kādas pārmaiņas notikušas vietējā kopienā un par ko pašiem īpašs gandarījums. Ļoti liels prieks, ka mūsu vietējie iedzīvotāji kopumā ir kļuvuši daudz aktīvāki. Nu katrā ziņa to var teikt par tiem, kuri apmeklē Daudzfunkcionālo sabiedrisko resursu centru, un nu paši kļuvuši par ļoti aktīviem plānotājiem un organizētājiem. Redzot mūsu – komandas attieksmi pret notiekošo, pamazām mainās arī sabiedrības attieksme. Ļoti laba attieksme ir arī no pagasta pārvaldes puses, kas vienmēr palīdz gan ar cilvēkresursiem, gan transportu, gan materiāliem.

Mums starp kopienas locekļiem ir tādi īpašie „atradumi”, par ko īpašs prieks, jo par viņiem līdz šim vai nu nebija viedokļa, vai arī tas bija savādāks, nekā nupat esam atklājuši. Esam starp savējiem atklājuši īstus „dārgumus”. Nu piemēra,, mums ir Andis, kurš vienmēr visiem palīdz datortehnikas, tehnikas un dažādos citos jautājumos. Nežēlojot savu laiku, viņš sēž līdz vēlam vakaram, ja kādam jāsakārto dators. Arī datorkursu nodarbības ir vadījis ar lielu iedvesmu, aizvietojot aktivitātes vadītāju, palīdzējis centram atrast un izvērtēt labāko datortehniku. Nupat mēs viņu esam atklājuši kā izcilu pavāru, jo Andis visiem sagatavoja vakariņas ar vīngliemežiem – franču gaumē.

Mūsu dežurante Silvija, kura vienmēr „aizkavējas darbā” par stundu vai divām, lai jaunieši varētu ilgāk paspēlēt bumbu. Viņa pati ierosināja, ka labprāt nāks dežūrēt arī sestdienu vakaros, lai centrs ilgāk pieejams apmeklētājiem.

Elektriķis Pēteris ar tādu iedvesmu plānoja, kur virtuvē uzstādīs kontaktus un apgaismojumu, it kā tā būtu viņa personīgā virtuve. Zinot to, ka otrā dienā esam plānojuši uzcienāt tantiņas, kas nāks no baznīcas, ar siltu pīrāgu, vakarā 22.30 saņēmām īsziņu no dežurantes Silvijas, ka rīt viss varēs notikt, jo nupat plīts ir pievienota. Tas nozīmēja, ka mūsu „čaklie rūķi” vēl darbojās. Tādi mirkļi ir zelta vērti.

Mums ir arī Veneranda, kas ne tikai dzejo, rada dziesmas, bet arī izdomā pati pasākumus. 31. maijā. viņa mūsu centrā saorganizēja Apsējību pasākumu un pasākumam sponsorēja šašliku no jēra gaļas, kas, starp citu, audzēta viņas pašas saimniecībā.

Par jaunu esam iepazinuši Veroniku, Anniņu, Mariju, Maiju un ļoti daudzus citus vietējos cilvēkus, par ko liels prieks. Un tā varētu stāstīt par visiem pēc kārtas. Mēs kopā stādām puķes, cepam pankūkas un priecājamies, ka vairojas cilvēku enerģija.

Atzinīgus vārdus mums veltīja Nagļu draudzes priesteris Imants Medveckis, kurš novērtēja to, cik labi, ka ir tāda vieta, kur visiem sanākt, pasēdēt, aprunāties, ka tas pozitīvi ietekmē draudzes dzīvi.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: