Dabas laboratorija un fotomedības Drustos

med1Dabas laboratorijas dalībnieki priecājas par katru gadalaiku, tomēr šogad īpaši gaidīts bija zaļais un siltais pavasaris. Un tā 23. maija pēcpusdienā draudzīgā pulciņā devāmies fotomedībās. Jūs jautāsiet – kas tas ir? Tā ir fotografēšana dabā. Lai kas būtu „medījamais” – putns, kukainītis vai augs, viņam, pēc tikšanās ar „fotomednieku”, jāspēj netraucēti dzīvot tālāk savu dzīvnieka vai auga dzīvi. Prieks piedalīties „medībās” ir divkāršs – trofeja skaistas un vērtīgas fotogrāfijas izskatā, un medījamais dzīvs un vesels.

Lai izdarītu labu uzņēmumu, nepieciešams fotoaparāts (tas mums bija) un, otrkārt, pacietība (to mēs mācījāmies). Dažiem šis bija pirmais mēģinājums izbaudīt dabas burvību, iemūžināt, noķert labākos kadrus dabā, kas nesen atmodusies.

Liels bija pārsteigums, kad vērīgā Vineta pamanīja un, protams, arī nobildēja sēni! Skudras tik ātri rosījās, ka tā arī neizdevās pierunāt šīs uz fotosesiju – neesot laika! Laikam īpaši mūs gaidīja sarkanblakts, kura vēlējās, lai to iepazīstam.

Tieši starp šķautņainiem akmentiņiem nez kā ieaugusi un krāšņi uzziedējusi atraitnīte! Cik skaisti tā izskatīsies bildē! Lielākajiem zēniem – Raivim, Kristeram un Rihardam izdevās nofotografēt strautā mītošo dēli. Kāds pamanīja vardulēnu. Arī tam jāuztaisa fotogrāfija, taču dzīvnieciņš ne par ko negribēja palikt uz vietas un tāpēc nācās saudzīgi ar plaukstām tam aizšķērsot ceļu.

Tad sekoja lielākais pārsteigums! Zāle pie ūdens grāvja sakustējās. Meitenes bija pamanījušas putnu, kurš izrādījās dziedātājstrazda mazulis. Viņš, acīm redzot nobijies no mums, taisnā ceļā pa garo zāli kūlās uz ūdeni! Cik labi, ka izpalīdzīgā dabas vērotāja Amanda Viktorija putniņu veikli izglāba! Visi bija tik apjukuši un pārsteigti, ka neviens neiedomājās par fotografēšanu. Bija, taču, jāglābj putniņš, ko paši negribot izbiedējām. No ūdens izcelto strazdulēnu uzticējām Raivim, kurš vislabāk pazīst putnus, lai noliek drošībā.

Tad izdzirdējām mazās Marikas balsi: ”Skolotāj, re! Es te nofilmēju!” Viņa bija pamanījusies ar savu telefonu ne tikai nofotografēt, bet pat nofilmēt šo notikumu!

Vēl tika fotografēts un fotografēts, jautāts un atbildēts. Laiks pagāja nemanot. Vispacietīgākais izrādījās Dāvis. Arī Rustams un Kaspars bija gatavi fotomedības turpināt vēl ilgi.

Nākošajā reizē visi izvēlēsimies labākās bildes, lai tās krātu izstādei, ko rīkosim rudenī.

Atrašanās dabā vienmēr sniedz piedzīvojumus. Dabas fotogrāfam jāprot būt pacietīgam un saudzīgam, jāprot noķert mirkli. Tāpēc mūsu ieteikums visiem, kas vēlas izjust dabas auru – dodieties fotomedībās!

Inga Zariņa

med2 med3

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: