Brocēni: Filmējam, filmējam, filmējam!

kino2Brocēnos jau kādu laiku ir īsts filmēšanas drudzis. Četras skolēnu grupas veido filmiņas par, viņuprāt, interesanto un svarīgo Brocēnos. Savukārt pedagogi ar prieku raudzījās uz skolēniem, kuri ir kinomākslas pārņemti, jo viņus filmējam redzēja bieži, un filmiņas top arī par norisēm Brocēnu vidusskolā. Viss gan negāja tik ātri,  kā bija domāts, un pirmizrāde būs  tikai 30. augustā, bet process bija vienreizējs. Lūk, divu grupu stāstījums, par to, kas tad īsti notiek.

Stāsta Evelīna un Signija:

„Sveiki! Diez vai būsiet ievērojuši, ka skolā un Brocēnos ik pa laikam skraida cilvēki ar kameru rokās, bet tā tas ir, jo Sorosa fonds – Latvija  mums piedāvā iespēju mācīties uzņemt filmas jeb noskaidrot,  kā kļūt par kinematogrāfiem! Galvenais uzdevums visām grupām bija uzņemt īsfilmu par Brocēniem par tēmu „Es mīlu Brocēnus”. Šīs nodarbības mums vada režisori Ligita Lukstraupe un Dzintars Dreibergs. Mēs uzņemam filmiņu par kafejnīcu „Birztaliņa”. Izvēlējāmies tiešo šo brīnišķīgo, interesanto un visnotaļ ekstravaganto kafejnīcu, jo tā ir maz zināma, bet tas velti! Mūs piesaistīja arī tas, ka „Birztaliņa” atrodas lielceļa malā un tāpēc to ik dienas apmeklē tālbraucēji un strādnieki, lai gardi paēstu! Devāmies filmēt gan no rītiem, gan vakarā. Protams, paspējām arī palīdzēt citām komandām. Šī ir lieliska iespēja parādīt Latvijā, kas ir Brocēni, jo visiem taču patīk kvalitatīvas filmas. Vai ne?”

Stāsta Kintija, Madara, Signe, Oskars:

„Pēc ilga domāšanas procesa un diskusijām gan savā starpā, gan ar filmas veidotājiem, gan ar skolotājām, izlēmām, ka filmu veidosim par Brocēnu sporta skolu.

Kā galveno varoni izvēlējāmies Sarmi no 5. klases, jo tieši Brocēnu sporta skolā piedāvāto iespēju dēļ viņš mācās tieši šeit. Šim zēnam ir mērķis. Viņš vēlas kļūt par profesionālu hokejistu. Brocēni ir vieta, kur viņš savu mērķi var īstenot. Lai sasniegtu tieši to, ko vēlas, viņš ir bijis spiests atteikties no draugu un vecāku klātbūtnes ikdienā, jo Sarmis dzīvo internātā.

Treniņi ir nogurdinoši un prasības ir augstas, taču tieši tas palīdz Brocēnu sporta skolai sasniegt augstus rezultātus ne tikai novadā vai rajonā, bet arī valsts mērogā. Brocēnu sporta skolā ir iespējams arī spēlēt basketbolu, futbolu, nodarboties ar kanoe airēšanu vai smaiļošanu. Liels plus Brocēnos ir tas, ka mūsu ezers ir ideāls, lai nodarbotos ar dažādiem ūdens sporta veidiem. Vasarā Cieceres ezerā regulāri notiek airēšanas sacensības, kurās augstus rezultātus uzrāda arī Brocēnu sporta skolas skolēni.

Brocēni noteikti var lepoties ar savām plašajām sportošanas iespējām un augstajiem sasniegumiem. Mēs lepojamies ar Brocēniem!”

4. jūnijā Dzintars un Ligita palīdzēja visām grupām atlasīt veiksmīgākos materiālus, likt tos kopā un veidot stāstu tā, lai, kā saka Ligita, „tas būtu garšīgs”. Filmiņas top, un pavisam drīz tās būs gatavas!

kino

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: