Saldus novadā turpina strādāt četri sabiedriskie centri

IMG_3029-wSaldus novada projekta īstenotāji ir paveikuši ziemas un pavasara darbus – sporta, radošās, estētikas, modes, ārstnieciskās vingrošanas, vizuālās mākslas, teātra un citas nodarbības, piedalījušies Saldus novada svētku izstādē un nu gatavojas vasaras sezonai. Sabiedriskie centri veidojas četrās vietās – Zaņā, Šķēdē, Jaunaucē, Sātiņos, un katrai vietai ir atšķirīgs, savs neatkārtojamais valdzinājums. Veiksmīgi ir izdevies piesaistīt papildus finansējumu, sadarbojoties ar trīs nevalstiskajām organizācijām – „Mēs-Jaunaucei” Jaunaucē, „Gaismas pusē” Zaņā un „Šķēdes mantinieki” Šķēdē. Būs papildus aktivitātes uzņēmējdarbības veicināšanai, pirmsskolas vecuma bērnu izglītošanai un pilsoniskās sabiedrības attīstībai.

Zaņā cilvēki vairo radošumu, lejot visdažādāko formu sveces, apgleznojot traukus – glāzes, vāzes, puķupodus. Sporta un ārstnieciskās vingrošanas nodarbībās piedalās gan mazi, gan lieli, jauni un veci. Izdodas gan veselības uzlabošana, gan paaudžu sadarbība un kopā būšana. Šobrīd Zaņas aktīvie projekta īstenotāji gatavojas divu dienu pasākumam vasarā.

Stāsta Aiga Jurova, projekta koordinatore Zaņā:

Nometnes mērķis – iepazīstināt nometnes dalībniekus, vienkāršā, rotaļu veidā ar uzņēmējdarbības pamatiem. Nometnes leģenda un programma vēl pilnībā nav izstrādāta, bet ir iecere, ka nometnes laiks tiks aizvadīts, mijot uzņēmējdarbības nodarbības (nodarbības vadīs Džineta Rubule) ar sporta un radošajām nodarbībām, lai nodarbību dalībniekiem šīs divas dienas būtu spraigas un interesantas. Nometni organizēsim 25. – 26.jūlijā. Ja ir interese un vēlēšanās piedalīties, zvaniet uz Zaņas pagastu!

Šķēdes ētikas un estētikas nodarbībās paveikto varējām redzēt novada svētku laikā, kad izstādē „Ražots Saldū” šķēdenieki demonstrēja modes skati. Tērpi un aksesuāri bija pašu darināti, un iespēja parādīt padarīto novadniekiem un svētku viesiem noteikti dod stimulu gan mazajiem, gan lielajiem turpināt darboties. Arī Šķēdē būs vasaras aktivitātes, kurās sava un kaimiņu pagastu iedzīvotāji mācīsies uzņēmējdarbības pamatus, kopā strādās un atpūtīsies.

Savukārt Jaunauce gatavojas mākslas plenēram vasarā. Stāsta Inguna Balcere, projekta koordinatore Jaunaucē:

Augustā Jaunauces pilī notiks mākslas plenērs visu paaudžu jaunaucniekiem, kurā pulcēsies pirmsskolas bērni ar savām māmiņām no „Knēveļu skoliņas”, kas izveidota projekta ietvaros, kundzes un jaunkundzes no vizuālās mākslas studijas un citi interesenti, lai apgūtu jaunas prasmes dažādās vizuālās mākslas tehnikās. Rodošā iedvesma tiks gūta no brīnišķīgajiem pils interjeriem un skaistā pils parka. Mums ir svarīgi, lai plenērā darbotos gan tie, kuriem jau ir „āķis lūpā”, gan tie, kuriem liekas, ka tik smalkas lietas, kā vizuālā māksla ir domāta tikai izredzētajiem, gan tie, kuri uzskata, ka brīvajā laikā laukos ir tikai jārušinās pa dārzu, jo „lauku cilvēkam nav laika tādām muļķībām”.  Nereti tieši šiem cilvēkiem – skeptiķiem ir mākslinieka dotumi… Tā kā Jaunauces pils ir izcila vieta, kur pulcēties radošām personībām, tad aicināsim ciemos Saldus novada profesionālos un amatiermāksliniekus, lai glezno, zīmē… Piedāvāsim arī tik ekskluzīvu iespēju kā zīmēt modeļus, kas tērpti 19. gadsimtam raksturīgos tērpos. Mums ir interesanti vērot, kā mākslinieki redz un savos darbos ataino mums tik ierastās vietas. Plenēra noslēgumā būs radošo darbu izstāde pils kupolzālē.

 Sātiņos top skaistas telpas un mēbeles muzeja krātuvei. Bijušās Sātiņu pamatskolas telpās tiks iekārtota muzeja krātuve, pagasta lielie un mazie iedzīvotāji drīzumā ķersies pie muzeja materiālu apkopošanas un jauno plauktu iekārtošanas. Novadnieku pagastam būs jauna vieta, kur pulcēties cilvēkiem, apzināt savas apkārtnes vēsturi, mācīt to jaunajai paaudzei.

soross 002 vingro_1 sveces_2.w mode 061

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: