Rubenes skolēni brauc BMX trasē kopā ar olimpiešiem

BMX_nodarbības_Rubenes_pamatskolas_audzēkņiem_2Šonedēļ un nākamajā nedēļā projekta “Rubenes pamatskola – multifunkcionāls kopienas centrs” ietvaros visiem Kocēnu novada Rubenes pamatskolas audzēkņiem tiek piedāvāta iespēja sporta stundu laikā piedalīties BMX riteņbraukšanas nodarbībās un apgūt pamatprasmes, braucot Rubenes BMX Superkrosa trasē, kuru veidojis nodibinājums “Māra Štromberga aģentūra”. Apmācības veic olimpiskās BMX komandas dalībnieki – Rihards Veide un Kristers Taims, kā arī Olimpisko spēļu čempiona Māra Štromberga treneris Ivo Lakučs.

Ņemot vērā to, ka trase ir paaugstinātas bīstamības objekts, skolēniem tiek mācīti arī drošas braukšanas pamatprincipi. Tie bērni, kas vēl nemāk braukt ar velosipēdu, ar olimpiešu palīdzību apgūst pirmās iemaņas.

Savukārt 4. un 11. jūnijā atklātā BMX riteņbraukšanas treniņā kopā ar olimpiešiem BMX Superkrosa trasē varēs piedalīties ikviens Kocēnu novada iedzīvotājs. Paredzēts, ka 4. jūnijā interesentiem būs iespēja kopā trenēties un arī sacensties ar vienīgo Olimpisko spēļu čempionu BMX riteņbraukšanā vīriešiem – Māri Štrombergu.

Kocēnu novada Rubenē izveidotā BMX Superkrosa trase ir būvēta kā Londonas olimpiskās trases kopija ar 8 m standarta starta kalnu. Trase būvēta, lai ne tikai sagatavotu sportistus dalībai olimpiādē, bet uzlabotu sportistu tehnisko līmeni un nodrošinātu sportistu konkurētspēju BMX sportā. Treniņu centrs Rubenē ir aprīkots ar standarta PRO gate starta iekārtu, trases garums ir 440m, un lielākais lēciens ir 12 m.

Vairāk fotogrāfiju var atrast http://www.valmierasnovads.lv/lv/page/403/1535

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: