Malienas rokdarbnieces dodas pieredzes apmaiņā

23.05.2013Uzņēmējdarbības nodarbību cikla ietvaros 20.maijā Malienas rokdarbnieces apmeklēja Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studiju „Kalme” un SIA „Dzīpari S”. Studijas vadītāja Renāte Pilipa iepazīstināja ar studijas darbību. Uzņēmumā strādā divdesmit pieci darbinieki – audējas, rokdarbnieces, pinējus, kokapstrādātājus, metālkalējus. Studija gatavo darbus izstādēm, darina tautu tērpus pašdarbnieku kolektīviem un dažkārt tos arī realizē. Strādā individuāli ar klientiem pēc konkrēta pasūtījuma. TLMS “Kalme“ galvenais uzdevums ir apvienot paaudzes un dažādus sociālos slāņus, veicināt interesi par latviešu tautas kultūras mantojuma izzināšanu, saglabāšanu un vairošanu.

Malienas pamatskolas mērķis – izveidot rokdarbu darbnīcu un pašiem pārdot izstrādājumus, tādēļ mums interesēja vairāk saimnieciskā puse. Studijas vadītāja dalījās pieredzē un uzsvēra, ka amatniekam, kurš vēlas pārdot savus darbus, pirmais jārada sev, otrs izstādei un tad, labākajā gadījumā, trešais aizies „tautās”. Ieguvām vērtīgu informāciju par izejmateriālu iegādi, par niansēm, kurām jāpievērš uzmanība, pieņemot pasūtījumus, par darījumu juridisko pusi un pārdošanas procesu. Renāte vērsa uzmanību, ka jārada kvalitatīvi oriģināldarbi un strādājot pie autentiskiem rokdarbiem – nedrīkst pieļaut neprecizitātes.

SIA „Dzīpari S” strādā audējas, šuvējas, spolētājas, kopā 30 darbinieki izpilda apjomīgus pasūtījumus. Uzņēmums piedāvā roku darba izstrādājumus no vilnas un lina. Tos pārdod salonā „Dzīpars”, tie ceļo uz daudzām Eiropas un pasaules valstīm. Mūsu ciemošanās laikā tika komplektēts pasūtījums uz Austrāliju. Bija iespēja iepazīt ražošanas procesu no materiālu pasūtīšanas, diegu uzvilkšanas stellēs līdz gatavam produktam salona plauktos. SIA „Dzīpari S” ražo interjera priekšmetus, aksesuārus, gultasveļas komplektus, dvieļus, somas un dažādas mīļumlietas. Šeit mūs pārsteidza ideju daudzveidība, katrs priekšmets pārdomāts, lai būtu praktisks, gaumīgs un izpildīts augstā kvalitātē. Pēc šīs ciemošanās ieguvām vairākas vērtīgas atziņas:

  • uzņēmuma zelta fonds – darbinieki ar pieredzi;
  • kvalitāte, orģinalitāte – ceļš pie klienta;
  • dalība izstādēs, pasākumos, tirdziņos – atpazīstamība;
  • jebkurš brāķis var pārtapt jaunā izstrādājumā;
  • nevajag sākt darbību tikai ar vienu mērķi – nopelnīt, bet mīlot darbu izdosies arī tas.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: