“Mācāmies, strādājam un dzīvojam kopā” Ozolu pamatskolā

Ozolu-sk_2013-02-14 14.42.28Arī Valkas novada Zvārtavas pagasta Ozolu pamatskolā notiek aktīva projekta īstenošana – notiek gan praktiskās apmācības „Latviskās dzīvesziņas” dažādās jomās, gan tematiskie pasākumi „Gadskārtas”. Šeit arī sirsnīgas pārdomas par projekta gaitu:  „Es pati projektā esmu abās lomās, gan kā pasniedzēja, gan praktisko gudrību apguvēja.

Savā dzīvē cenšos apgūt daudzas lietas, arī pašmācībā, jo ir lauki, un iespēju ir tik, cik viņu ir. Ļoti liels gandarījums man ir par zīda apgleznošanas nodarbībām, sen jau gribējās ko tādu izmēģināt. Zinu, ka tā būs mana nākamā lielākā aizraušanās, ir jau sapirktas krāsas, materiāli, ….. un pasūtīts karogs kāzu svinībām, lai apgleznoju. Pati sev šuju, un zīda apgleznošanu kombinēšu ar šūšanu, kolāžām arī noderēs.

Vēl izmantošu iespēju pamācīties pinumus, klūgu, jo materiāli mums aug visās grāvmalās. Katra lieta ir jāpamēģina, lai saprastu, vai tā der man.

Ir liels prieks, kad skolā mums izveidojies tāds noteikts pulciņš, kuri cenšas apmeklēt pēc iespējas vairāk nodarbību.

Bet ir man arī neizpratne….. Skolai blakus dzīvo daudz nestrādājošu cilvēku…. Viņiem tā arī laikam neinteresē nekas… jo, materiāli taču ir pieejami…. ir tikai vajadzīga gribēšana.

Rīkojot pagasta rokdarbu izstādi, bija prieks, ka daudzi darbiņi tapuši šī projekta iespaidā. Mēs arī iedrošinām piedalīties citus – savs darbs ir jāmāk novērtēt, nedrīkst baidīties.

Mans secinājums: Kopā darbojoties, tā radoša enerģija palielinās, bērniem ļoti patīk neierastāki apstākļi, jo  viņi var līdzdarboties ar pieaugušajiem. Ja man pienāk klāt meitenītes un saka: “Man ļoti patīk Jūsu nodarbības” – ar to jau ir pateikts viss.

Paldies, par doto iespēju mums izglītot vienam otru laukos, jo daudz mums tādu iespēju nav.

Lai saulains, silts mums visiem Pavasaris.

Ar cieņu, Lilita Ikale”

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: