Kazdanga vēro putnus un domā par dabu

IMG_5562Nu jau trešo gadu pēc kārtas Kazdangas muzejs Aizputes novadā aicina ciemos zinošus putnu pētniekus. Šoreiz – 2013.gada 16.aprīlī Putnu dienas pasākums norisinājās neierastāk, tas notika Kazdangas parkā, jo bija iespējams piedalīties putnu vērošanas pasākumā pieredzējuša putnu pazinēja un vērotāja Ritvara Rekmaņa vadībā. Tika izstaigāts Kazdangas parks un tā tuvākā apkārtne, lai iepazītu, kādi putni dzīvo Kazdangā. Interesanti bija uzzināt, ka Kazdangas parka apkārtnē dzīvo – dadzītis, dzērves, Niedru lija, lauku balodis, vītītis, bezdelīgas, sīlis, pelēkā zīlīte, lielā zīlīte u.c. putni. Uzzinājām, kas nepieciešams, ejot vērot putnus, kā pazīt putnus, kā atšķirt lidojošus gulbjus – Ziemeļu gulbji lidojot kliedz, paugurknābju gulbji – nē.

Putnus ar lielu interesi vēroja Māteru Jura Kazdangas pamatskolas un  Aizputes pagasta pamatskolas skolēni, savukārt pēcpusdienā bija sapulcējušies pieaugušie Kazdangas iedzīvotāji. Tika uzdoti jautājumi gan par putnu ligzdošanu, par pārziemošanu, ligzdošanu, gan par to, kā atšķirt putnu balsis. Ritvaram bija līdzi daudz dažādas literatūras par putniem, binokļi, teleskops, un visus interesēja apskatīt ar binokli putnus, kurus ikdienā tik tuvu nevar ieraudzīt ar neapbruņotu aci.

Katrai klasei bija iespējams uztaisīt putnu barotavu, kuru pēc tam varēja ņemt līdzi. Rudenī tie tiks pielikti pie skolas vai tās apkārtnē, lai ziemā varētu rūpēties par putniem. Lai vērošana iznāktu saturīgāka, bija nepieciešami binokļi. Paldies Kasparam Rudītim un Guntim Patmalniekam par binokļiem! Jo visiem tas bija vesels piedzīvojums  -skatīties binoklī un vērot putnus. Paldies, Ritvaram Rekmanim par šo iespēju – vērot putnus, mežzinim Dainim Neilandam  – par sarūpētajiem materiāliem putnu barotavām, Aivaram Cimmermanim un biedrības „KODOLS” brīvprātīgajām meitenēm – Sanitai Matēvičai un Annai Kalvānei par izpalīdzēšanu!

Kazdangas muzeja vadītājas Ilze Holštroma stāstījumu pierakstīja NVO „KODOLS” projektu vadītāja Biruta Konrāde

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: