Druvēnieši dodas pēc pieredzes uz Makašānu Amatu vidusskolu

makasanos30.maijā Druvienas pamatskolas skolotāju kolektīvs devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolu, kas ir viena no nedaudzajām skolām, kura audzēkņiem jau no 1. klases piedāvā profesionālās ievirzes programmas daiļamatniecībā, kokamatniecībā un tekstildizainā. Skolu beidzot, skolēni izstrādā kvalifikācijas darbu savā izvēlētajā novirzienā un rezultātā kopā ar vidējās izglītības atestātu saņem arī apliecinājumu par amatu apguvi. Mūs interesēja tieši profesionālās ievirzes programmu īstenošana šajā skolā, tāpēc iepazināmies ar programmu realizācijas iespējām, materiālo bāzi, kabinetiem, darbnīcām.

Paviesojāmies skolas direktores Gundegas Rancānes personīgajā gleznošanas darbnīcā, apskatījām viņas jaunāko gleznu kolekciju. Mums bija iespēja aplūkot arī Gundegas tēva, skolotāja un amatnieka Antona Rancāna koktēlniecības darbus. Bijām patīkami pārsteigti par šīs skolas plašo saimniecību un skolas kompleksu, kas ietver gan jauno skolas ēku, gan veco apbūvi. Skolā godā tiek turēts darbs. Liela daļa skolas un internāta mēbeļu, grīdceliņu, sedziņu un citu priekšmetu ir veidoti pašu skolēnu rokām. Tas jauniešos ieaudzina saudzīgu attieksmi pret materiālajām vērtībām, ka arī cieņu pret cita darbu.

Nākošais mūsu brauciena mēŗķis bija meistara Viktora Pankova podnieku darbnīcas apmeklējums.  Mums tika dota vienreizēja iespēja piedalīties krāsns atvēršanas brīdī un keramikas darbu izņemšanā. Tā kā nekad neviens no mums tādā pasākumā nebija piedalījies, tas mūsos izraisīja lielu interesi un daudz jautājumu podniekam.  Bez tam savā darbnīcā meistars uz  virpas demonstrēja māla brīnumainās pārvērtības gan vāzēs un svečturos, gan bļodiņās un krūzītēs. Mēs gluži kā bērni priecājāmies par  šī amatnieka meistarību. Rēzeknē vērojām jauno koncertzāli, atpūtāmies un peldējāmies Rāznas ezerā, bet savu ekskursiju noslēdzām ar uzkāpšanu Mākoņkalnā.

Taču tas nav viss. Arī pie mums brauc ciemiņi, kuriem stāstām un rādām savu pieredzi radošas un latviskajā kultūrā sakņotas sabiedrības veidošanā – maijā uzņēmām Amatas novada izglītības iestāžu vadītājus, bet jūnija sākumā pie mums brauc Liepas pamatskolas kolektīvs.

Projekta direktore Velga Černoglazova

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: