Drustos apgūst IT prasmes

kolāžaPagājis pirmais pusgads aktīvi darbojoties aktivitātē „IT mūsu dzīvē”. Veiksmīgi apgūtas rakstīšanas, noformēšanas prasmes Word darba vidē. Dalībnieki paši veidojuši plakātus, apsveikumus, galda kartes, veidojuši reklāmas plakātu. Internetā esam iemācījušies atrast un pārkopēt nepieciešamo informāciju, aizsūtīt e-pastu ar pielikumu, lietot internetbankas pakalpojumus. Vairāki dalībnieki jau izmantoja interneta pakalpojumus, tāpēc varēja dalīties savā pieredzē, konsultēt pārējos dalībniekus, piemēram, kā pasūtīt fotogrāfijas interneta vidē. Vēlāk dalībnieki nāca ļoti priecīgi uz nodarbībām un stāstīja, ka veikuši pasūtījumus mājās un jau saņēmuši fotogrāfijas pastā. Šis ir ļoti noderīgs un ērts pakalpojums ir lauku cilvēkiem. Ļoti noderīga informācija tika savākta par foto kalendāru izveidi un pasūtīšanas iespējām, lai izveidotu oriģinālu un mīļu dāvanu. Kā labākais tika atzīts „www.albumi.lv” piedāvājums, bet vienkāršākais „www.fotodruka.lv” piedāvājums.

Visnoderīgākās nodarbības tika atzītas – „Flash” un „Micro” atmiņas karšu lietošana – pārvietot dokumentus, saglabāt, dzēst, pārkopēt, pārvietoties pa vairākām atmiņas kartēm vienlaicīgi. Dalībnieki izmanto šīs prasmes savā praktiskajā darbā, piemēram, paši prot pārvietot bildes no fotoaparāta atmiņas kartes uz datoru, saglabā dažādus dokumentus vai attēlus atmiņas kartē.

Pašlaik apgūstam foto apstrādes programmiņas – „Picasa” un „Photoscape”. Veidojam kolāžas, animāciju pārejas, attēlu dekorēšanu un citas iespējas. Nodarbībās vairāk nāk tie dalībnieki, kuru datorprasmes ir labas un kuri vēlas papildināt savas prasmes.

Šajās nodarbībās cenšamies vienoties, ko vēlētos iemācīties, kas būtu jāatkārto. Darbs ar datoru prasa laiku, pacietību un interesi par to, ko dara. Diemžēl ikdienas darbu steigā tam tiek atvēlēts niecīgs laiks, tāpēc ir labi, ka varam sanākt kopā un darboties, uzzināt kaut ko jaunu, pamēģināt un ja kaut kas nesanāk, jautājam. Un reizēm sanāk konsultēt cilvēkus ārpus nodarbību laikā, konkrēti viņiem interesējošās un aktuālās tēmās, piemēram, diagrammu veidošana, automātisko maksājumu izveide internetbankā, plakāta noformējuma maiņa. Īpaši, ja datora programmas ir dažādas – angļu un latviešu versijas, XP vai kāda cita programmas versija. Gandarījums katram par paveikto ir liels. Prieks, ka cilvēki novērtē šīs nodarbības kā labu iespēju papildināt savas prasmes, konsultējas arī ārpus nodarbību laikā un pielieto apgūtās prasmes praktiskā darbā.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: