„ Satiec savu meistaru!” Druvienas pamatskolas Amatu centrā

ziema 2085. un 6.aprīlī Druvienas pamatskolā notika kārtējās Amatu centra nodarbības. Šajā reizē tās sakrita ar akcijas „ Satiec savu meistaru!” aktivitātēm. Vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā nemateriālā kultūras mantojuma meistari – tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieki, stāstnieki, teicēji, muzikanti un citu tradicionālo prasmju zinātāji, aicināja pie sevis mācekļus un interesentus, lai pasākumā „Satiec savu meistaru!” dalītos ar savām prasmēm un zināšanām. Tā kā mūsu skola arī iepriekšējā gadā veiksmīgi piedalījās akcijā, bijām gatavi arī šajā gadā atbalstīt Latvijas Nacionālā kultūras centra piedāvājumu. Interesentiem bija iespēja piedalīties divās darbnīcās – klūgu grozu pīšanas un kokļu izgatavošanas darbnīcā. Kopā ar druvēniešiem klūgu grozu pīšanas pamatprasmi apguva arī dalībnieki no Smiltenes novada, bet kokles izgatavošanas procesu vēroja un paši arī praktiski darbojās dalībnieki no Rīgas un Mētrienas. Ciemiņi, kuri pie mums viesojās pirmo reizi, divās dienās guva priekšstatu par apgūstamo amatu prasmi. Klūgu pinēji nopina savus pirmos groziņus un ieinteresējās par turpmāko sadarbību. Viņi plāno pievienoties druvēniešiem arī turpmākajās Amatu centra nodarbībās, kas notiks 4. un 5.maijā. Kokļu darbnīcā instrumenta izgatavošana prasa ilgāku laiku, tāpēc viena no dalībniecēm savu iesākto darbu turpinās Kokļu darbnīcā augustā. Arī viesi no Rīgas ļoti interesēja turpmāka sadarbība, viņš ar interesi aplūkoja iepriekšējās vasaras Kokļu darbnīcas un Folkloras nometnes fotogrāfijas, iepazinās ar mūsu izgatavotajām koklēm. Tā kā Kokļu darbnīcas dalībnieku saraksts jau nokomplektēts, tad arī šajā gadījumā sadarbosimies Amatu centra nodarbību ietvaros.

Amatu centra darbība ir vērtīga ne tikai ar iespēju apgūt amatu prasmes, bet ar to, ka katru reizi  ir iespēja satikt interesantus cilvēkus, mācīties no viņiem, gūt jaunu pieredzi, apzināties tradicionālās kultūras un amatniecības vērtību mūsdienās.

Meklējam iespējas paplašināt Amatu centra materiāli tehnisko aprīkojumu, lai nodrošinātu iespējami plašu pieejamību amatu apguvei.  Bieži vien vecajiem amatniekiem ir saglabājušies dažādi amatu piederumi, bet bērniem un mazbērniem par to nav intereses. Labprāt kā dāvinājumu pieņemtu koka un metālapstrādes darbarīkus un instrumentus, klūgu pīšanas,  aušanas inventāru u.c.

Amatu centra darbību Druvienas pamatskolā atbalsta Druvienas pagasta pārvalde, Sorosa fonds – Latvija iniciatīvas „Pārmaiņu iespēja skolām” projektu finansē Atvērtās sabiedrības fondi.

ziema 205 ziema 209

Projekta direktore Velga Černoglazova

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: