Rokdarbu un kulinārijas nodarbības Vijciema pamatskolā

kulinārijas nodarbības VijciemāAnitas Lotiņas vada rokdarbu un kulinārijas nodarbības Valkas novada Vijciema pamatskolas praktisko apmācību cikla „Latviskā dzīvesziņa” ietvaros projektā „Mācāmies, strādājam un dzīvojam kopā”. Lūk, kādi ir Anitas novērojumi: „Rokdarbu pulciņā dalībniekiem vislielāko interesi izraisa dažādu jaunu tamborējumu un adījumu apguve, kā arī dažādu aksesuāru un mājas interjera priekšmetu izgatavošana. Rokdarbnieces šajā ziemā ir apguvušas lapiņšalles adīšanu, saldumu trauku gatavošanu no kokvilnas diegiem un PVA līmes, tamborētas sedziņas un lakatus, krelles, brošas dažādās tehnikās un lentīšu izšuvumus. Vijciema pamatskolā no 8. Līdz 13.aprīlim bija apskatāma Vijciema rokdarbnieču izstāde.

Kulinārijā pulciņa dalībnieki iepazīstas ar daudzveidīgajiem latviešu nacionālajiem ēdieniem. Februārī tika gatavoti Meteņu ēdieni – slokānis un meteņu kūka, martā – Lieldienu pasha un dažādos veidos krāsotas un dekorētas olas, aprīlī gatavosim Jurģu ēdienu – ganu pīrāgu.”

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: