Tirzas atziņa: patiesi labas lietas rodas apvienojoties

4.diena. 7.klase maca nujotProjektu nedēļā Tirzas pamatskolā kopā tika likti četru projektu resursi un idejas. Brīžiem ir grūti izšķirt vai tā ir mūžizglītība (projekts „Darbosimies kopā” ar Gulbenes novada  pašvaldības finansējumu) vai drīzāk labdarība (projekts „ Labdarības skola” – kopienu fondi), bet varbūt tomēr  COMENIUS programma. Un tam visam klāt „Iespējas visiem” kopā ar SFL pārmaiņu skolām! Bet tas jau ir tas labākais – ka viss ved uz vienu mērķi un ka, darbojoties projektu nedēļas aktivitātēs, kaut ko var iegūt un dot ikviens. Tālāk Jauno korespondentu grupas vērojumi projektu nedēļas pirmajā dienā 25.februārī, kurus apkopoja Anete Ziepniece:

Jau no paša rīta valda patīkams satraukums un gaisā jūtams, ka šodiena nebūs tāda, kā parasti. Un ir jau taisnība – šodien ir pirmā projektu nedēļas diena – iespēja izmēģināt un iemācīties kaut ko jaunu pavisam neierastā veidā. Skolēni, acīm mirdzot, nespēj sagaidīt, kad varēs pierakstīties kādā no daudzajām un visnotaļ interesantajām darbnīcām. Kokapstrāde, filcēšana, tamborēšana, aerobika un daudzas citas darbnīcas – izmēģināt gribas visu! Taču no skolēnu sarunām spriežu, ka vispopulārākā noteikti būs gardumu darbnīca, šajā darbnīcā labprāt vēlas piedalīties gan mazie skolas skolēni, gan devītās klases zēni.

Projekta atklāšanas laikā skolēnus sagaida vēl kāds pārsteigums – viņa vārds ir Alfrēdts, un viņš ieradies, lai vērotu mūsu labo darbu un uzlabotu garastāvokli ikvienam, kam tas vajadzīgs.

Rīta cēliens var sākties. 1.-4. klases skolēni gandrīz vai slīkst dažādajos materiālos, kas no malas varētu šķist nevajadzīgi – pudeles, plastmasas vāciņi, vecas skaņu plates un dažnedažādāko krāsu un lieluma papīri. No visa šī lēruma drīz vien veidosies gan sadzīvē noderīgi priekšmeti, gan vienkārši acīm tīkami darbiņi. Tie visi taps Comenius projekta ietvaros. 1.klase gatavo diegu no polietilēna maisiņiem un zīmuļu penāli, Estere ir pagatavojusi svārkus un puķi, bet Daniels no maisiņiem uzmeistarojis puķupodu. 2.klase gatavo sienas dekorus savai klases telpai, izmantojot plastmasas vāciņus, bet 3.klase no avīzēm veido grozu. 4.klase veido dažādas instalācijas, piemēram, robotu – mājas sargu un citplanētieti, kā arī lidmašīnu, šūpoles un citas lietas.

Tikmēr vecāko klašu labdarības skolas darbnīcās skolēni spriež par to, kas īsti ir labdarība un ko katrs no viņiem var darīt citu labā. Katrai klase izstrādā savu plānu par to, ko darīs šonedēļ. Piemēram, 5. Un 7. klase dosies ciemos pie vecajiem ļaudīm uz aprūpes namu. 6.klase jau šodien devās pie uzņēmējas Ligitas, lai palīdzētu viņai darbos un uzzinātu jaunu informāciju par to kā izveidot un vadīt uzņēmumu.

Paralēli tam darbojās arī biznesa darbnīca, šajā darbnīcā svarīgi ir zināt ko katrs no dalībniekiem prot, tāpēc, spēlējot iepazīšanās spēli, jaunie biznesmeņi uzzina, ka Justīnei un Jēkabam patīk pārdot, Mārtiņš teorētiski prot rēķināt, bet Kristīne un Ingūna labprāt darina dažādas lietiņas. Kopā ar citiem entuziastiem viņi ir izveidojuši savu uzņēmumu, visas nedēļas garumā veidos dažnedažādākos priekšmetus un ceturtdien tirdziņā tos pārdos.

Bet tas vēl nav viss – 9.klases skolnieki Edijs un Oļegs māca saviem skolasbiedriem florbolu.

Un tad jau klāt ir arī tas moments, kas tika gaidīs visu dienu – izvēles darbnīcas. Meitenes aktīvi dejo aerobikā un gatavojas priekšnesumam. Kokapstrādes darbnīcā tiek veidoti piekariņi, piespraudes, kastes un citas skaistas lietas. Tikmēr filcēšanas darbnīcā cītīgi top krāsainas pirkstu lellītes. Turpat blakus ir arī smaržīgā gardumu darbnīca, to šodien vada Rotas tētis, kurš saka, ka viņam ļoti paticis darboties kopā ar bērniem un viņš noteikti gribētu vadīt šo darbnīcu arī vēl kādreiz. Jautājām vai viņam ir vēl kāds talants ar ko viņš vēlētos dalīties. Jā, viņš varētu vadīt sporta nodarbības!

Puķītes top tamborēšanas darbnīcā, tur cītīgi darbojas arī Jolanta, viņa saka, ka labprāt gribētu arī adīt, ne tikai tamborēt. Cītīgākie sportisti pa to laiku jau ir ārā un uz starta līnijas – slēpotāji dodas trasē, lai sasniegtu jaunus rekordus. Bet visiem pa vidu iejukuši korespondenti, kas ķer labākos kadrus un uzdod jautājums, lai visi kopā mēs varētu priecāties par šo nedēļu vēl ilgi pēc tās noslēguma.

Projektu nedēļas darba grupas secinājumi 28.februārī ir izsmeļoši: 1) viss notikās pat labāk, nekā bija iecerēts, un 2) paveikts daudz, un labums ir ne tika sev, bet arī citiem!

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: