Pužiņš atklāj elektrību, darbina otas un dod mēbelēm jaunu dzīvi

03.Pasniedzeejs demonstree,kaa rodas elektriibaIr noslēgušās „Elektrība – strādā droši!” nodarbības projektā „Pužiņš atklāj jaunus darbus”. 50 stundu garumā interesentiem bija iespēja darboties gan praktiski ar elektrības iekārtām, gan uzzināt ko jaunu teorijā. Ko saka par to paši nodarbību apmeklētāji: Ārons: „Biju pārsteigts, ka elektrība rodas vienkārši kustinot magnētu pāri vadiem. Par to mēs varējām pārliecināties ar sprieguma mēraparātu.”

Klāvs: „Interesanta bija nodarbība, kur runājām par nelaimes gadījumiem, kas saistīti ar elektrību, jo bija iespēja izmēģināt ar ugunsdzēšamo aparātu nodzēst „ugunsgrēku”.”

Ingus: „Patika pēc pasniedzēja shēmām savienot kontaktus ar vadiem un spuldzēm. Jaunās zināšanas noderēja dabas mācības ieskaites darbā.”

Amanda: „Nemaz nezināju, ka tik dažādos veidos var iegūt elektrību. Izmantojot lielos spoguļa paneļus, kas uztver sauli un apsilda milzu ūdens trauku, no kura tvaiks darbina turbīnu. Okeānā ar paisuma un bēguma palīdzību, te turbīnu darbina mainīgais ūdens līmenis. Izmantojot zemes siltumu, kur atkal uzkarsējas ūdens līdz tvaikam, kas griež turbīnas „lāpstiņas”.”

Edijs: „Interesanti bija vērot, kā tiek tērēta strāva dažādās spuldzēs. Ja grib ekonomēt naudu, tad noteikti jāpāriet uz energoekonomiskajām spuldzēm, to pierādīja strāvas patēriņa mēraparāts.”

Beatrise: „Manī izbrīnu rada tas, ka magnēts tik ātri vados spēj radīt elektrību.”

Emīls: „Nodarbībā par dažāda veida signalizācijām gribējās apmānīt kādu no sensoriem, bet neizdevās. Pasniedzējs mums rādīja dažādus sensorus, kas uztver gan siltumu, gan kustību, gan metālu.”

Rūdolfs: „Man ļoti interesē viss, kas saistīts ar elektrību, tāpēc uz katru nodarbību devos ar vēlmi uzzināt ko jaunu.”

Monta: „Pēc šo nodarbību apmeklējuma noteikti gribētos aizbraukt uz HES, lai visu apskatītu savām acīm.”

Sarma: „Man gan pašai ļoti bail no elektrības, bet pasniedzēja vadībā darboties bija droši un arī interesanti.”

Paldies pasniedzējam Igoram Veckāganam!

Martā noslēgsies nodarbības „Krāsas, špaktele un otas, darbs mums tīri labi sokas” pasniedzēja Jāņa Ekšteina vadībā. Amatniecības centra 1.stāva telpas būs ieguvušas pavisam jaunu izskatu.

Aprīlī un maijā visiem darboties gribētājiem pasniedzēja Jāņa Veģa vadībā būs iespēja apgūt vienkāršas, bet ikdienas dzīvē ļoti noderīgas iemaņas un zināšanas, kā pašu rokām no saplākšņiem un lamināta detaļām pagatavot vienkāršas, bet praktiskas mēbeles, kā arī apgūt prasmi modernizēt mēbeles, īpašu uzsvaru liekot uz padomju laikos iegādātajām mēbelēm nodarbībās „Labāk trīsreiz nomēri, nekā darbu pārdari!” Ja ieinteresēja šīs nodarbības, tad seko līdzi informācijai pie Puzes pagasta ziņojumu plāksnēm.

Projekta direktore Anda Lejniece

01.Elekrikjim vieglaak straadaat 02.Ruudolfs sagatavojis materiaalu par elektrostacijaam 04.Atkal kaads meeraparaats,shis meera straavas pateerinju 06.Arii pashiem iespeeja darboties peec elektrosheemas 08.Puishi peeta,vai ar sho aparaatu var dzeest neatsleegtas elektoieriices 10.Pa visiem izdevaas to likvideet 09.Ugunsgreeks!

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: