Sīļukalna pamatskolā rosīgi darbojas Daudzfunkcionālais kopienas centrs „Saulrozītes”

P1243114Projekta īstenošana skolas dzīvē ieviesusi lielu rosību, jo notiek aktīva darbība daudzfunkcionālajā kopienas centrā „Saulrozītes”. Centrā jau darbojas nomas – apmaiņas punkts, atpūtas telpa, šūšanas istaba, radošās darbnīcas un izglītojošais centrs. Bet labāk par visu pēc kārtas.

Nomas – apmaiņas punkts

Nomas centrā jau iespējams iznomāt slidas, cepeškrāsni, grilu, slēpes, gaļas maļamo mašīnu, sulu spiedi, traukus 50 personām: šķīvjus, salātu traukus, dakšiņas un nazīšus. Vēl tiks iegādāti 3 velosipēdi. Regulāri tiek iznomātas slidas un slēpes, par ko ļoti priecīgi ir bērni, jo ir iespēja baudīt ziemas priekus. Pieprasīta ir arī gaļas maļamā mašīna.

Ir iespēja centrā nodot un apmaiņā iegūt lietotās, sadzīvei noderīgas mantas un apģērbu. Nomas – apmaiņas centrā arī var  apmainīt grāmatas, katrs interesents var nākt un izvēlēties sev tīkamas grāmatas. Grāmatas sagādāt palīdzēja skolēni un viņu vecāki, skolotājas, pagasta iedzīvotāji un te var atrast tādas grāmatas, kuras lasīja skolēnu vecāki un vecvecāki un vietējās bibliotēkās tādas vairāk nav atrodamas. Grāmatu apmaiņas stūrīša atvēršanas svētki notika 25.janvārī.

Nomas –apmaiņas punkts atvērts katru darba dienu līdz plkst.14.00 un visus laipni sagaida punkta vadītāja Iveta Upeniece.

Atpūtas telpa

Atpūtas telpa tika iekārtota, lai skolēni var interesanti un drošībā pavadīt laiku pēc mācību stundām, gaidot autobusu. Par skolēniem rūpējas atpūtas telpas vadītāja Anna Sondore, notiek dažādi konkursi un viktorīnas un ir iespēja radoši un intelektuāli attīstīties, spēlējot spēles. Pagaidām iegādātas 45 spēles.

Decembrī apmeklētāji iepazinās ar jaunajām galda spēlēm un atpūtas telpas izmantošanas iespējām. Janvārī jau aktīvi un ar aizrautību izmantoja jauniegūtās iespējas. Katrs skolas bērns vairākkārt iegriežas atpūtas telpā. Vēl plānots atpūtas telpai iegādāties mūzikas centru un jaunus aizkarus.

Radošās darbnīcas.

Radošajās darbnīcās plānotas dažādas nodarbības katram mēnesim. Decembrī notika adīšanas nodarbības, kuru rezultātā tika noadītas mežģīņšalles un zeķes. Šalles un zeķes tika dāvinātas sociālās mājas „Rudenāji” iemītniekiem labdarības pasākumā. Janvārī notika tamborēšanas nodarbības. Tamborēt iemācījās skolas mazās meitenes, gan pat vecākas kundzes. Šajās nodarbībās tika apgūta puķīšu, cepuru, sedziņu un plecu lakatu un šaļļu tamborēšana. Tamborēšanas nodarbību dalībnieces no īrisa diegiem darināja ļoti skaistas gleznas un sedziņas. Pat logā sēdošie sniegavīri tika uzposti ar tamborētām cepurēm! Nodarbību dalībnieces izteica vēlēšanos vēl kādu papildus nodarbību veltīt tamborēšanai, jo rezultāts visus ļoti iepriecināja!

Februāra mēnesī tika apgūtas filcēšanas prasmes. Nodarbību dalībnieces darināja telpu rotājumus Valentīndienai, kurus var apskatīt skolā, tērpu rotājumus: puķes-piespraudes, divu veidu krelles, arī ziepes tika ietērptas filca mētelīšos. Mobilie telefoni savukārt tika pie filcētiem telefonu maciņiem. Pēdējā nodarbībā dalībnieces filcēs pirts cepures un gleznas.

Vēl plānots apgūt dekupāžu, papīra dekoru izgatavošanu, trauku apgleznošanu, floristiku, latgaliešu ēdienu gatavošanu, rotaslietu gatavošanu u.c. Radošās darbnīcas vada Rita Teilāne, uz nodarbību vadīšanu tiek pieaicināti arī speciālisti. Nodarbības notiek ceturtdienās 15.00-18.00.

Šūšanas istaba

Interesenti var apgūt iemaņas darbā ar šujmašīnām un overloku un apgūt šūšanas pamatus. Šūšanas istabai projekta ietvaros iegādātas trīs šujmašīnas, audumi un diegi. Nodarbības vada Aina Vovere un nodarbības notiek otrdienās 9.30- 17.00.

Izglītojošais centrs

Šajā centrā notiek izglītojoši pasākumi. Decembrī tika rīkoti Adventa pasākumi, notika Svētā Mise. 25. janvārī bija iespēja noklausīties psiholoģes Elizabetes Birules lekciju „Savstarpējās attiecības, to īpatnības.” 8.februārī centrā par tēmām „Uzņēmējdarbība. Nodokļi. Grāmatvedība” konsultēja finansu konsultante Maruta Plivda.

Tiek plānotas uztura speciālista, ainavu arhitektes, dakteres u.c. lekcijas. Centru vada Iveta Broka- Kazāka. Lekcijas notiek vienu reizi mēnesī un lektoram iespējamā laikā, par katras lekcijas norisi informācija tiek izvietota uz ziņojumu stendiem pagastā un sociālajos tīklos.

 Projekta direktore Marija Bernāne

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: