Rosība Malienas Bērnu nu Ģimenes atbalsta centrā

Dzivnieku_patversmee wMalienas pamatskolas Bērnu nu Ģimenes atbalsta centrā ar janvāri sparīgi atsākušās nodarbības. Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni apgūst angļu valodu, dažādu paaudžu pagasta iedzīvotāji iesaistās sporta aktivitātes – spēlē galda spēles, trenējas uz jauniegādātajiem trenažieriem, apmeklē aerobikas nodarbības, jaunieši sākuši apgūt breika mākslu. Kokapstrādes nodarbībās puiši meistaro ķeblīšus, savukārt Suvenīru darbnīcā kopā darbojas bērni un pieaugušie, darinot dažādus suvenīrus. Notiek arī datorkursi, tos organizējam divās grupās, vienā grupā mācās iedzīvotāji bez priekšzināšanām datoros, otrā grupā – ar priekšzināšanām.

Brīvā laika pavadīšanas istaba „Kabata” katru dienu ir ļoti labi apmeklēta, audzinātājai turpat blakus esot, bērniem ir iespēja pēc stundām izpildīt mājas darbus, spēlēt galda spēles, iesaistīties tematiskās nodarbībās. Visvairāk bērniem patīk ēst gatavošana. „ Kabatā” bērni arī mācās paši rūpēties par vidi, kurā dzīvo – izsūc paklāju, laista puķes, slauka un mazgā grīdu un veic citu darbus. Ar februāra mēnesi „ Kabata” darbojas arī sestdienās.

Pašlaik vislielākā atsaucība ir nodarbībām, kurās rokdarbnieces apgūst tradicionālos un netradicionālos tekstildarbus – tamborē čības, iemācījušās Krokodila rakstu, tamborēt Zālamana cilpas, tapo šalles patentadījumā uz dubultā tapu dēļa u.c. Aizrautība ir ļoti liela, uz nodarbībām brauc arī kaimiņu pagastu iedzīvotājas.

Neatsveramu atbalstu bērniem un ģimenēm sniedz logopēde Dace Riņķe un psiholoģe Daiga Sliņķe.

Uzņēmējdarbības nodarbību cikla ietvaros notikusi pirmā tikšanās ar Latvijas Lauku konsultāciju centra Alūksnes nodaļas vadītāju Violu Kaparšmiti, kura pati nesen ir ieguvusi mājražotāju statusu – audzē un pārstrādā ķiplokus un ķirbjus, ražo ķirbju sukādes, ķiploku čipsus, garšaugu sāli. V. Kaparšmite dalījās savā pieredzē un pastāstīja par vairākiem uzņēmīgiem cilvēkiem Latvijā, kuri uzsākuši uzņēmējdarbību laukos. Tas bija kā starts nākamajām piecām vizītēm konkrētos uzņēmumos, saimniecībās un tikšanās reizēm ar darbīgiem cilvēkiem.

Susanas_nodarbibas Labdaribas_nedela_maliena w Pansionata_apmeklejums w

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: