Praktiskā biznesa darbnīca Tirzas pamatskolā – gandrīz ģimenes uzņēmums!

bizn.prakt.d-ca Tirza SIA Konto m-li-wPraktiska biznesa darbnīcā šonedēļ darbojas 20 dalībnieki: gan skolēni, gan pieaugušie. Projekta ideja – mācīties kopā, izspēlēt uzņēmuma izveidošanas simulācijas spēli. Kas šajā darbnīca strādā? Viena vecmāmiņa ar mazbērniem, divas mammas ar meitām, divi tēvi, divi jaunieši, divas skolotājas un vienpadsmit 5.-9.klases skolēni. Gandrīz ģimenes uzņēmums!

25. februārī, pirmajā dienā noskaidrojām mūsu intereses, vajadzības un resursus. Apspriedām, ko ļaudis gribētu iegādāties tieši šajā pavasarī. Izlēmām, ka mūsu izaicinājums ir pārbaudīt vai spējam vienoti un sekmīgi darboties 4 dienas jeb piedzīvosim bankrotu! Sadalījām pienākumus un uzsākām ražošanu.

Otrajā dienā vienojāmies par uzņēmuma nosaukumu – „ Manon”, skan svešādi, kas latviski būtu vienkārši „roka”, bet nedaudz noslēpumainības par sliktu nenāks! Turpinājām ražošanu, ģenerējām arvien jaunas un LABAS idejas. Sapratām, ka mūsu interese par šo projektiņu pieaug, ir nojausma, kā nonākt līdz mērķim. Sākam veikt pirmos izdevumu aprēķinus. Devāmies „izlūkos” vai mūsu produkcija kādam varētu būt interesanta, sameklējām prasīgus ekspertus kvalitātes novērtēšanai. Nedaudz pastrīdējāmies par izstrādājumu dizainu, bet citādi sadzīvojam draudzīgi. Lietām neuzkrītoši seko un virza uzņēmuma vadītājs skolotāja Maira. To, ko neprot meitenes, piepalīdz mammas, puiši ar dažām meitenēm koka darbus veic ļoti patstāvīgi un atbildīgi. Kaut kā neveicas ar reklāmu, meklējam jaunus veidus, kā ieinteresēt pircējus.

Starp citu, tirdziņš būs piektdien, skolā! Garantējam labu kvalitāti un ierobežotu preču eksemplāru skaitu!

Dažas dalībnieku paustās atziņas: Iemācījos, kā aprēķināt cenu. Sapratu, ka naudu pelnīt ir grūti un ir daudz jāstrādā. Iemācījos jaunus rokdarbu veidus.

Praktiskā biznesa darbnīcu  finansiāli atbalsta arī Gulbenes novada dome. Svetlana Ziepniece

pr.b.d-ca_Tirza_resursu novertejums-w prakt.b.d-cas razotne_Tirza-w prakt.b.d-ca Tirza iedejas

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: