Apes vidusskolā gatavo gan ēdamus, gan skatāmus un dāvināmus brīnumiņus

P1190195Sākot ar 19.janvāri, katru sestdienu skolas mājturības klasē pulcējas interesenti, kuri vēlas radoši darboties un kaut ko iemācīties, neskatoties uz to, ka dažiem tā ir ilgi gaidītā brīvdiena pēc darba nedēļas. Virtuves knifiņos apguvām gaļas rolāžu gatavošanu, kas izvērtās par sacensību – kuram skaistāka, kuram garšīgāka, jo katram bija jāizgatavo kaut kas īpašs, pildot ar omleti, šķiņķīti, riekstiem un mandelēm, sēkliņām un ķiplokiem, plūmēm un aprikozēm dažādās variācijas. Darba gaitā tika akcentēts, ko nebūtu vēlams izmantot rolāžu gatavošanā, kādēļ tā. Rezultātā 14 dažādas rolādes! Degustācijas process izvērtās ilgstošs, bet tomēr visus veidus pievarēt nevarēja neviens, tā nu arī radi un draugi baudīja nelielu svētku cienastu sestdienas vakarā. Tomēr dažiem nepietika ar dažām šķēlītēm, tāpēc uzreiz pēc nodarbībām vajadzēja doties uz veikalu, lai iegādātos visu nepieciešamo nākamās rulādes gatavošanai.

Tādēļ laikam nav jābrīnās, ka jau otrajā nodarbībā tā neuzkrītoši durvīs parādās daži ģimenes locekļi, kuri it kā garām ejot ieskrējuši paskatīties, kas notiek. Tā nu galds tiek klāts vairāk personām, nekā sākotnēji paredzēts. Labu apetīti! Otrās nodarbības „kroņa numurs” bija peldošās salas ar vaniļas mērci, kur atkal katrs pielika savu roku, lai pilnībā izzinātu visus noslēpumus.

P2160270Trešā nodarbība bija plātsmaižu diena, kurā atkal varēja izpausties lieli un mazi. Šoreiz gan tikai 8 dažādi veidi, kuros tiek izmantoti ziemas krājumi – saldēti rabarberi, meža un mājas zemenītes, upenītes, āboli un burkāni. Izlasot paziņojumu par nodarbību tēmu, apmācību organizatore saņēma zvanu no tautas nama vadītājas ar lūgumu pagatavot plātsmaizes „tā pavairāk”, lai varētu uzcienāt vieskora dalībniekus, kuri vakarā uzstāsies, lai vāktu ziedojumu Elīnas Zālītes piemineklim, kurš pirms trīs gadiem tika nozagts no skolas apkārtnes. Kora dalībnieki bija sajūsmā un nobeigumā atzina, ka kaut kas tāds ir iespējams tikai Apē!

Kopā sanākuši dažāda vecuma un nodarbošanās cilvēki, jaunākajam 7, vecākajam tuvu 80 gadiem, bet atšķirību nevar just, pat skolas pavārīti var satikt šajās nodarbībās, jo pieredzei var vairāk uzticēties, nekā pavārgrāmatai . Īpaši izceļas 11-gadīgs puisis, kuram ļoti patīk viss, kas saistās ar virtuves noslēpumiem.

P1260226Radošo darbu nodarbībās ir izteikti sievišķīga gaisotne, jo tiek gatavoti aksesuāri, dāvaniņas, kartiņas. Reizēm tie ir tikai nieciņi, bet dažreiz pat galda virsma ir par mazu, lai veiktu darbiņu. Viena dalībniece, kura strādā veikalā, paziņoja, ka visām kolēģēm sataisīs vienādus aksesuārus, kas būs kā akcentiņš pie formas tērpa. Kāda cita uzdāvināja mammai savu veikumu, kura ļoti brīnījās, bet ieraugot vietējā avīzītē ielikto fotogrāfiju no nodarbībām, dāvanu noglabājusi sekcijā aiz stikla. Lūk, atkal pievienotā vērtība – līdzcilvēku prieks un gandarījums par paveikto.

Projekta ietvaros ir iespēja stādāt ar izšujamo mašīnu, kuru programmē, kas izraisīja ļoti lielu izbrīnu vecākā gadagājuma cilvēkiem. Kundzīte, kura ar rokām izšuvusi ne vienu vien sedziņu, skatoties uz automatizēto darbību, visu laiku atkārtoja: „Tas ir brīnums!”

Projektā bija paredzēts, ka katra grupa darbosies 10 stundas, tad nāks nākošie, bet tagad esam dilemmas priekšā, jo iepriekšējās grupas dalībnieki strikti paziņoja, ka sestdienas rītos vēlas turpināt nākt uz skolu.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: